Obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Zobacz program

NK
Tomasz Łęcki dyrektor - Muzeum Niepodległości
Tomasz Łęcki dyrektor - Muzeum Niepodległości Waldemar Wylegalski
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu zachęca wszystkich do wzięcia udziałów w obchodach rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Z okazji 35. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, przygotowało dla Wielkopolan serię wydarzeń, które upamiętnią wydarzenia z 13 grudnia 1981 roku.

Wszystko rozpocznie się już w sobotę, 10 grudnia, o godzinie 14.00 w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 56 przy ulicy Święty Marcin, gdzie odbędzie się spotkanie z fotografem i dokumentalistą Janem Kołodziejskim – fotografem i dokumentalistą. W latach 1981 – 1989 był on fotoreporterem poznańskiej opozycji i jest autorem największego zbioru zdjęć dokumentujących działalność Solidarności w regionie. Jan Kołodziejski opowie o tym co działo się w latach 80. w Poznaniu.

Dzień później, w niedzielę 11 grudnia, w godzinach od 10.00 do 15.00 na Cytadeli, na placu przed Muzeum Uzbrojenia pojawią się posterunki i rekonstruktorzy w mundurach MO i Wojska Polskiego z grudnia 1981 roku.

Z kolei Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku przypomina historię pacyfikacji kopalni „Wujek”. Do 21 grudnia przed Odwachem można oglądać wystawę plenerową „Kopalnia strajkuje…”.

Na zakończenie tej wystawy, 20 grudnia ( we wtorek) o godzinie 17.00, odbędzie się spotkanie z Robertem Nawratem, świadkiem wydarzeń w kopalni „Wujek”. W spotkaniu weźmie udział także Janina Lenart, która opowie ona o Zenonie Zającu, Wielkopolaninie, który był jedną z dziewięciu ofiar pacyfikacji kopalni. Udział we wszystkich spotkaniach jest darmowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Petruchhio
O takich rocznicach się pamięta, ale się ich nie czci. Honorować należy ludzi, którzy walczyli o demokrację i przeciwstawili się "Wronie", a nie sam stan wojenny!
s
stanislaw mackowiak
zamordowania przez wsciekla katoprawice prezydenta narutowicza , wr5aca faszyzm I katolibizm w wykonaniu gejow zerozio I jarogeja [polskezbawa. starch sie bac...
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie