Oborniki: 15 lat za zabójstwo żony

  Oborniki: 15 lat za zabójstwo żony

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Oborniki: 15 lat za zabójstwo żony

  Oborniki: 15 lat za zabójstwo żony ©Paweł Relikowski

  Poznański Sąd Apelacyjny ogłosił wyrok w procesie mieszkańca Obornik - skazano go za zabójstwo żony na 15 lat. Taki wymiar kary nie usatysfakcjonował żadnej ze stron.
  Oborniki: 15 lat za zabójstwo żony

  Oborniki: 15 lat za zabójstwo żony ©Paweł Relikowski

  Już na pierwszej rozprawie w Sądzie Okręgowym Ryszard G. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze 15 lat. Sprzeciwiła się temu nawet trójka jego dzieci...

  - Od początku były kłótnie - mówił po zatrzymaniu Ryszard G.. Użalał się nad sobą - jako ofiara "kłótliwej" żony. W lutym ubiegłego roku Hanna G. miała stwierdzić, że nie zgadza się na rozwód. Potem ta spokojna kobieta uderzyła męża w czoło trzonkiem noża.
  Przewrócili się. On leżał na jej plecach, uciskał jedną ręką krtań żony, a drugą chwycił za szczękę. Kiedy kobieta osłabła, rzucał się na jej plecy, aż "coś chrupnęło". Potem usunął ślady krwi, a ciało wcisnął do walizki. O północy pojechał nad Zalew Kowalskie. Walizkę z ciałem popchnął na lód i pojechał do znajomej.

  Dla żony i dzieci był domowym tyranem. Przed zabójstwem bił i dusił kobietę paskiem, groził jej nożem i siekierą. W lutym poznański Sąd Okręgowy skazał Ryszarda G. na 15 lat. Wyrok zaskarżył jego obrońca, prokurator oraz dzieci państwa G.

  - Działał - mówiąc prosto - w afekcie - mówił obrońca, adwokat Tomasz Słaby. Przekonywał, że dla sześćdziesięciolatka 25 lat więzienia tak naprawdę jest karą dożywotnią.

  - Nie może być mowy o zabójstwie "w afekcie" - stwierdził prokurator Paweł Mniszak z Obornik, który podtrzymał wniosek o 25 lat. - To on był agresywny i prowokował konflikty - mówił adwokat Krzysztof Ptaszyk, pełnomocnik dzieci Ryszarda G.
  Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok w mocy.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo