Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceń Władzę: Którzy wielkopolscy parlamentarzyści są najgorzej oceniani w plebiscycie?

PEJ
Głosowanie w naszym plebiscycie Oceń Władzę trwa od sześciu dni. Część parlamentarzystów na razie ma przewagę negatywnych ocen.

Którzy wielkopolscy posłowie i senatorowie zasłużyli na wyróżnienie za czteroletnią pracę, a którym należy się nagana? Kto był aktywny, a kto skupiał się tylko na przycisku do głosowania? Na te i wiele innych pytań odpowiadają nasi czytelnicy i internauci, głosując w plebiscycie Oceń Władzę.

OCEŃ WŁADZĘ, CZYLI WIELKOPOLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW:

Po sześciu dniach trwa już zażarta rywalizacja o pierwsze miejsca w okręgach. Najlepiej oceniani parlamentarzyści mają po kilkaset plusów. Są jednak i tacy, u których przeważają na razie negatywne oceny. Najwięcej jest ich w okręgu pilskim. Tu, do środy, na minusie były trzy osoby. Najwięcej negatywnych głosów dane ze środy z godziny 17.30) - miał Stanisław Kalemba, poseł PSL i były minister rolnictwa, który w Sejmie zasiada od 1991 r. Polityk zapowiedział, że nie będzie już ponownie startował. Ponadto, w tym okręgu na minusie byli dwaj posłowie PiS - Paweł Szałamacha (-25 głosów) i Maks Kraczkowski (-14 głosów).

W całym regionie drugi pod względem liczby negatywnych ocen był jednak Adam Rogacki, poseł niezrzeszony z okręgu kalisko-leszczyńskiego. Jeszcze do niedawna należał do PiS, był szefem partii w okręgu, zasiadał także we władzach krajowych i klubu parlamentarnego. Jednak w listopadzie 2014 r. został wykluczony z PiS za tzw. aferę madrycką. W jego okręgu na minusie byli też w środę Andrzej Dera z SP i Piotr Walkowski z PSL.

W okręgu konińskim wśród najgorzej ocenianych parlamentarzystów znalazł się jeszcze jeden bohater afery madryckiej - Adam Hofman, były rzecznik PiS. Miał -19 głosów. Ale najwięcej negatywnych ocen do środy zebrał tutaj Zbigniew Dolata, poseł PiS, który pracuje w komisjach edukacji oraz rolnictwa. Jedynym okręgiem, w którym wszyscy parlamentarzyści pozostawali na plusie był Poznań.

Plebiscyt Oceń Władzę potrwa do 30 czerwca. Negatywnie oceniani politycy mogą więc jeszcze zaplusować. Bo w przeciwieństwie do wyborów, u nas można głosować zarówno pozytywnie (na "tak"), jak i negatywnie (na "nie"), a tytuły najskuteczniejszych otrzymają ci, którzy uzyskają w okręgu największą różnicę pomiędzy głosami pozytywnymi a negatywnymi. Głosowanie odbywa się na trzy sposoby - przez SMS (jeden liczy się jak 10 głosów), Facebooka i naszą stronę internetową. Aktualne wyniki głosowania i kody SMS wszystkich parlamentarzystów dostępne są na stronie: www.gloswielkopolski.pl.

Jak głosować?
Każdemu z posłów oraz senatorów można wystawić ocenę na "tak" i na "nie".
Głosujemy na "tak" wysyłając SMS o treści OW(TU NR OKRĘGU).numer kandydata.TAK pod numer 72355. Koszt jednego sms - 2 złote plus VAT. Głosujemy na "nie" wysyłając SMS o treści OW(TU NR OKRĘGU).numer kandydata.NIE pod numer 72355. Koszt jednego sms - 2 złote plus VAT. W ten sposób można oddać nieograniczoną liczbę głosów. Głosować można także za pośrednictwem Facebooka (1 głos dziennie) i na www.gloswielkopolski.pl (5 głosów dziennie).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski