Po dziesięciu dniach głosowania dwaj wielkopolscy parlamentarzyści przekroczyli próg tysiąca pozytywnych głosów. Inni mają ich po kilkaset. A ci najgorzej oceniani notują kilkadziesiąt punktów na minusie.
OCEŃ WŁADZĘ, CZYLI WIELKOPOLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW:
- PARLAMENTARZYŚCI Z POZNANIA, czyli okręg wyborczy nr 39
- PARLAMENTARZYŚCI Z KALISZA, czyli okręg wyborczy nr 36
- PARLAMENTARZYŚCI Z PIŁY, czyli okręg wyborczy nr 38
- PARLAMENTARZYŚCI Z KONINA, czyli okręg wyborczy nr 37
Waldy Dzikowski z PO i Maciej Banaszak z SLD - to najlepiej oceniani posłowie w regionie. Obaj mieli w niedzielę ponad tysiąc pozytywnych głosów. O ile jednak jeszcze w piątek w okręgu poznańskim prowadził Banaszak, o tyle w niedzielę na pierwsze miejsce powrócił Dzikowski, poseł od 2001 r., który zajmuje się sprawami samorządu oraz administracją. Miał 1281 głosów na "tak" przy 93 głosach negatywnych (wyniki z niedzieli z godz. 16). Posła SLD wyprzedzał o 35 punktów. Z kolei na trzecim miejscu w okręgu znalazł się Marek Niedbała, także z SLD, z wynikiem 934 głosy.
W okręgu pilskim niezmiennie od kilku dni wygrywa Killion Munyama, poseł PO z Grodziska Wlkp. To specjalista od spraw ekonomicznych, bankowości i finansów publicznych. W niedzielę wyprzedzał swojego partyjnego kolegę Jakuba Rutnickiego o 120 głosów. Trzeci był senator PO Jan Filip Libicki.
Zacięta walka o tytuł najskuteczniejszego, najlepiej ocenianego parlamentarzysty toczy się także w okręgu konińskim. Tutaj przez kilka dni prowadził Tomasz Nowak z PO. W niedzielę jednak na prowadzenie powrócił Tadeusz Tomaszewski, poseł SLD, który w Sejmie zasiada od 1993 r. i zajmuje się przede wszystkim polityką społeczną. Nowak - na drugim miejscu - miał 169 głosów. Trzeci Jacek Kwiatkowski z klubu Ruch Palikota zdobył 88 głosów.
Zdecydowanym liderem w okręgu kalisko-leszczyńskim jest Piotr Walkowski, poseł PSL. Miał 169 głosów (180 pozytywnych i 11 negatywnych) i wyprzedzał senatora Witolda Sitarza o 120 punktów. Trzecie miejsce ex aequo z wynikiem 30 punktów zajmowali Józef Racki z PSL i Maciej Orzechowski z PO.
Plebiscyt potrwa do 30 czerwca. Wszystko może się jeszcze zmienić. Głosowanie odbywa się na trzy sposoby - przez SMS (jeden liczy się jak 10 głosów), Facebooka i naszą stronę internetową. W przeciwieństwie do wyborów, u nas można głosować zarówno pozytywnie (na "tak"), jak i negatywnie (na "nie"). Wygra ten, kto w okręgu uzyska największą różnicę głosów pozytywnych w stosunku do negatywnych. Wyniki głosowania i kody SMS parlamentarzystów dostępne są na stronie: www.gloswielkopolski.pl.
Jak głosować?
Każdemu z posłów oraz senatorów można wystawić ocenę na "tak" i na "nie".
Głosujemy na "tak" wysyłając SMS o treści OW(TU NR OKRĘGU).numer kandydata.TAK pod numer 72355. Koszt jednego sms - 2 złote plus VAT. Głosujemy na "nie" wysyłając SMS o treści OW(TU NR OKRĘGU).numer kandydata.NIE pod numer 72355. Koszt jednego sms - 2 złote plus VAT. W ten sposób można oddać nieograniczoną liczbę głosów. Głosować można także za pośrednictwem Facebooka (1 głos dziennie) i na www.gloswielkopolski.pl (5 głosów dziennie).
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?