Oceniamy lechitów po meczu Ruch Chorzów - Lech Poznań

LEM
Lech Poznań zremisował z Ruchem Chorzów 0:0. Zobacz nasze oceny piłkarzów Kolejorza w skali od 1 do 10.

KRZYSZTOF KOTOROWSKI - 6
W pierwszej połowie najjaśniejszy punkt drużyny przeżył strzelecką nawałnicę, ale obronił wszystkie groźne strzały gospodarzy i to dzięki niemu Lech zachował czyste konto. Po zmianie stron niemal bezrobotny

TOMASZ KĘDZIORA - 5
Najlepszy z całego bloku defensywnego Lecha. Jako jedyny nie popełniał rażących błędów, asystował też przy nie uznanej bramce zdobytej przez Ubiparipa. Niezły też po przerwie, ale zarobił także bezsensowną żółtą kartkę.

MACIEJ WILUSZ - 4
Na początku był zagubiony, pozwalał chorzowianom w polu karnym praktycznie na wszystko. Zrehabilitował się w 16 minucie wybijając groźny strzał Babiarza. Gdy trochę ochłonał z emocji, grał spokojnie i co najwazniejsze skutecznie.

MARCIN KAMIŃSKI - 3
Mógł być bohaterem meczu, ale rzut karny wykonał zbyt słabo i Krzysztof Kamiński nie miał żadnego problemu z obroną tego strzału. Pewnie dziś wielu kibiców żałuje, że nie mógł wystąpić Hubert Wołąkiewicz, który "11" nie marnuje.

LUIS HENRIQUEZ- 3
Początek miał po prostu dramatyczny. Popełniał błąd za błędem. W miarę upływu czasu było trochę lepiej. Włączał się się do akcji ofensywnych, próbował grać kombinacyjnie. Ale grał niedokładnie. Oczekujemy od niego znacznie więcej.
KAROL LINETTY - 4
ZTym meczem miał sobie wywalczyć powołanie do kadry narodowej. Ale czy jest już w reprezentacyjnej formie? Naszym zdaniem jeszcze nie W pierwszej połowie mało widoczny. Lepszy po przerwie.

DARKO JEVTIĆ - 3
Serb nie miał dobrego dnia. Choć jest dobrze wyszkolony, popełniał liczne błędy, nie udawało mu się kreować gry, przytrzymac piłki. Miał szczęście że jego głupi błąd zakończył się tylko żółta kartką. Zmieniony w przerwie przez Douglasa...

GERGO LOVRENCSICS - 4
Węgier wyraźnie stracił formę, brakuje mu szybkości jego dośrodkowania nie trafiają do adresata a strzały są niecelne. Stara się, ale niestety zbyt często podejmuje na boisku po prostu złe decyzje. Od początku sezonu nie błyszczy.

SZYMON PAWŁOWSKI - 5
Otrzymuje wiele piłek, jest aktywny, ale irytuje sposób w jaki próbuje dryblować. Najczęściej konczy się to stratą, albo niecelnym podaniem. Jak cały zespół poprawił się w koncówce. Trafił w słupek w 75 min. i był to najgroźniejszy strzał Lecha.

KASPER HAMALAINEN - 4
Już w 47 sekundzie mógł otworzyć wynik meczu strzelił jednak za słabo. Potem dobre zagrania przeplatał tymi bardzo złymi e. czekamy z niecierpliwością, aż Fin zacznie grać na swoim poziomie. Na razie zawodzi.

VOJO UBIPARIP - 5
Ładnie strzelał głową jednak sędzia odebrał mu radość z prawidłowo zdobytego gola. W drugiej połowie zapomnieliśmy, że był na boisku, aż do czasu gdy wywalczył dla Lecha rzut karny. Nierówny występ.