Oceniamy piłkarzy Lecha w meczu z Termaliką (3:0)

Wołodymyr Kostewycz ma za sobą bardzo udany debiut w oficjalnym meczu w barwach Lecha Waldemar Wylegalski
Noty piłkarzy Kolejorza w skali od 1 do 10.

MATUS PUTNOCKY – 6
Pewny na przedpolu i uważny przy strzałach z dystansu. Gorzej mu szło z wykopami, ale w sumie i tak był mocnym punktem Kolejorza. Dobrze sobie również radził z komunikacją przy nowym zestawieniu defensywy Lecha.

TOMASZ KĘDZIORA – 6
W pierwszej połowie był w cieniu Wołodymyra Kostewycza, który biegał za dwóch. Z drugiej strony na jego flance mniej się działo, a co za tym idzie prawy obrońca Lecha mógł się koncentrować na zabezpieczeniu tyłów i dobrze mu to wychodziło.

LASSE NIELSEN – 5
Nie był zagubiony, ale w niektórych sytuacjach reagował zbyt nerwowo. Najmocniej serca kibiców zadrżały, gdy Duńczyk zrobił wślizg w polu karnym, na szarżującym Vladislavsie Gutkovskisie. Potem też nie ustrzegł się ryzykownych wejść.MACIEJ WILUSZ – 6
Z jego występem związane były największe obawy. Tymczasem stoper Kolejorza od początku imponował spokojem i rozwagą. Po uwagach Nenada Bjelicy jego gra jeszcze zyskała na atrakcyjności. Po rogu mógł trafić nawet do siatki.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ – 6
Bardzo udany debiut w Kolejorzu. Nie bał się ofensywnych szarż, gry „1 na 1” i często kończył akcje dośrodkowaniem. Jeśli Ukrainiec jeszcze bardziej się wkomponuje w drużynę, to kibice na Bułgarskiej szybko zapomną o Tamasie Kadarze.

ŁUKASZ TRAŁKA – 6
Do momentu odniesienia kontuzji potwierdził, że minusowa temperatura nie przeszkadza mu w grze. Odważnie podawał i z wyczuciem układał grę w środku pola. Niepotrzebnie tylko zarobił żółtą kartkę w sytuacji, która nie wymagała faulu.

MACIEJ GAJOS – 4
Najmniej widoczny piłkarz Lecha w pierwszej połowie. Nie zrobił kardynalnego błędu, ale też nie był motorem napędowym Kolejorza. Za rzadko był przy piłce i sporadycznie brał na siebie ciężar gry.
MACIEJ MAKUSZEWSKI – 7
Popisał się efektownym strzałem po widowiskowym zagraniu Darko Jevtica. Potem był wszędobylski na prawej stronie. Imponował dynamiką i tym, że odczytywał intencje rywali. Z przyjemnością patrzyło się na jego rajdy.

RADOSŁAW MAJEWSKI – 7
Początek miał niemrawy i chaotyczny. Później rozkręcał się jednak z minuty na minutę i to on dogrywał piłkę do „Kownasia”, który popisał się atomowym strzałem w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy był bliski podwyższenia na 2:0.

DARKO JEVTIC – 7
Dla takich piłkarzy warto wyjść z domu i udać się na stadion w siarczysty mróz. Sztuczki techniczne, nieszablonowe podania i zaskakujące strzały – to wszystko można było zobaczyć, kiedy poznański wirtuoz był przy piłce. Wykorzystał też karnego.

DAWID KOWNACKI – 7
Najlepszy snajper Lecha w sparingach utrzymał wysoką formę strzelecką w lidze. Najpierw wypalił jak z armaty w dogodnej sytuacji, a następnie wywalczył jedenastkę po podaniu Jevtica. Z karnego trafił do siatki niczym rutyniarz.

ZMIENNICY:
AZIZ TETTEH – 6
zastąpił Trałkę, ale nie grał na poziomie, do którego przyzwyczaił nas jesienią. W drugiej połowie wszedł już na wyższe obroty.

MARCIN ROBAK – 6 grał tylko kilka minut, ale i tak zdążył trafić do siatki z karnego. Szkoda, że chwię później spudłował w idealnej sytuacji.

MARCIN WASIELEWSKI – bez oceny, grał za krótko.