2 z 4
ADRIAN LIS		 6...

Oceniamy piłkarzy Warty Poznań za remis w meczu z Górnikiem Łęczna (1:1). Bramkarz Adrian Lis uratował punkt!

BRAMKARZ I OBROŃCY

ADRIAN LIS 6
Do przerwy był bezrobotny. Trochę więcej pracy miał po przerwie, ale na pewno nie przepracował się w niedzielne południe. Przy golu zaspał i dał się zaskoczyć Śpiączce. W ostatniej akcji został bohaterem, bo popisał się wspaniałym szczupakiem i uratował Warcie bezcenny punkt.

JAN GRZESIK 3
Kto spodziewał się wiosennej metamorfozy bocznego obrońcy, ten musiał się mocno rozczarować. Niecelne podania przeplatały się z faulami i więcej było w jego grze przypadku niż przemyślanych zagrań. Może w kolejnych meczach zaprezentuje się lepiej.

ROBERT IVANOV 5
Jak zwykle był mocnym punktem warciarzy. W pojedynkach główkowych Fin nie miał sobie równych i bez problemu gasił ogień w zarodku. Dobrze się ustawiał i z łatwością wyprowadzał piłkę z własnego pola karnego.

ŁUKASZ TRAŁKA 6
Początek miał niezbyt udany, bo zamiast grać w piłkę, zajmował się faulowaniem rywali. W drugiej fazie pierwszej połowy nieco się rozkręcił i posłał genialną piłkę do Adama Zrelaka. Niestety VAR nie był jednak dla niego łaskawy. Za to w końcówce zaliczył pierwszą asystę w tym sezonie przy bramce Lisa.

DAWID SZYMONOWICZ 5
Wzmacniał środek defensywy, która przeciwko Górnikowi Łęczna mogłaby, zamiast pięciu obrońców składać się z trzech. Dlatego obrońca Warty był mało widoczny zarówno w grze obronnej, jak i przy stałych fragmentach gry.

JAKUB KIEŁB (GRAŁ DO 70. MINUTY) 3
W obronie spisywał się bez zarzutu, choć trzeba pamiętać, że ekipa z Łęcznej przyjechała do Grodziska Wlkp. bez żądeł i pod hasłem „0:0 jest naszym szczytem marzeń”. Kilka razy zapędził się pod bramkę Górnika, ale nie był w stanie wywalczyć nawet rzutu rożnego.

Sprawdź, jak oceniliśmy piłkarzy Warty Poznań --->

Szok w Austrii! Były mistrz olimpijski wznawia karierę i wystartuje jako... Holender