Oceniamy zawodników Lecha Poznań po zwycięstwie w Lubinie

JAC
Po zwycięskim spotkaniu w Lubinie z Zagłębiem 1:0, piłkarze poznańskiego Lecha zostali liderem ekstraklasy i na pewno nim pozostaną przynajmniej do poniedziałku. Lechici z pewnością zasłużyli na pochwały za wygraną nad Miedziowymi.

Jasmin Buric - 8
Przez pierwsze ponad pół godziny meczu praktycznie bezrobotny, bo jego koledzy w polu nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Po przerwie było gorąco pod jego bramką, ale, na szczęście, zachował czyste konto.

Kebba Ceesay -6
Wielokrotnie udanie włączał się do akcji ofensywnych zespołu po prawej stronie boiska i dobrze dośrodkował w pole karne. Niestety, pozostawia zbyt dużo miejsca rywalom na skrzydle i nie blokuje podań. Nie zasłużył na czerwoną kartkę.

Hubert Wołąkiewicz - 6
Zagrał na lewej stronie obrony, tak jak wiosną w Warszawie przeciwko Legii. Pawłowski kilka razy go ograł. W pierwszej połowie dobrze się zachował, kiedy zdecydował się zaskoczyć Gliwę, ale bez rezultatu. Mocno kopany przez rywali.

Manuel Arboleda - 8
Wygląda na to, że Arboleda jest w pełni sił, bo w Lubinie grał bardzo pewnie i spokojnie. Po przerwie imponował udanymi interwencjami i był prawdziwą ostoją linii obronnej Kolejorza. Bardzo dobry występ i tak będzie w kolejnych meczach.

Marcin Kamiński - 7
Po raz pierwszy od dawna zagrał na środku obrony wspólnie z Kolumbijczykiem. W pierwszej połowie popełnił jeden błąd, ale na szczęście rywale tego nie wykorzystali. W jednym przypadku uchronił zespół przed stratą gola.

Gergo Lovrencsics - 6
Starał się wykorzystywać swoją szybkość na boisku, choć za często podejmował nietrafne decyzje, kiedy miał podawać do kolegów. Pracował też w defensywie. Chociaż momentami trochę mało widoczny. Stać go na więcej.

Łukasz Trałka - 6
Od początku był widoczny. W pierwszej połowie był praktycznie zawsze tam, gdzie powinien być. Dobrze współpracował z Murawskim, jednak w drugiej połowie tak skutecznie już nie było. Ale tak jak pozostali, zostawił zdrowie na boisku.

Szymon Drewniak - 5
Od początku miał wspierać w ataku Ślusarskiego, jednak nie robił tego dobrze. Za często tracił piłkę, bo podawał do rywali, a nie do kolegów. Za dużo piłek oddał do tyłu, zamiast szukać podać do przodu. Nie był to jego dobry występ.

Rafał Murawski - 6
W pierwszej połowie bardzo dobrze współpracował w środku pola z Trałką. Potrafił dłużej utrzymać się przy piłce, dobrymi podaniami szukał kolegów. Po przerwie nie było już tak dobrze, ale ambitnie walczył o każdą piłkę z rywalami.

Vojo Ubiparip - 7
Trener Rumak ostatnio jest konsekwentny i stawia na tego zawodnika. Vojo początek meczu miał wymarzony i doskonale zachował się w 6. minucie, strzelając efektownego gola. W końcówce popracował na prawej obronie. Przyzwoity występ.

Bartosz Ślusarski - 5
Ciężko pracował na przedpolu Zagłębia i w twardej walce odbierał siły przeciwnikom. Szkoda, że zmarnował jedną sytuację w pierwszej części meczu. W tym spotkaniu na pewno mógł dać z siebie więcej. Zmieniony po przerwie.