Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ocet jabłkowy na odchudzanie i skórę. Czy działa? Jak go stosować? Sprawdź!

KQL
Ocet jabłkowy na odchudzanie i skórę. Czy działa? Jak go stosować?
Ocet jabłkowy na odchudzanie i skórę. Czy działa? Jak go stosować? Pixabay
Ocet jabłkowy na odchudzanie. Ocet jabłkowy, znany ze swoich prozdrowotnych właściwości, cieszy się coraz większą popularnością jako główny składnik diety odchudzającej. Czy ocet jabłkowy nie szkodzi zdrowiu? Jak stosować ocet jabłkowy na odchudzanie? Czy po occie jabłkowym można prowadzić auto? Sprawdź!

Ocet jabłkowy - co to takiego?

Ocet jest wodnym roztworem kwasu octowego, który powstaje w procesie fermentacji octowej alkoholu.

Ocet jabłkowy to odmiana octu wytwarzana na bazie jabłek.

Ocet jabłkowy powstaje na bazie fermentacji owoców, którą wywołują bakterie octowe. Ma charakterystyczny jabłkowy zapach i bursztynowy kolor. Używany jest jako dodatek do dań mięsnych, sałatek, majonezów i sosów.

Ocet jabłkowy na odchudzanie. Czy to działa?

Rozmowa z Agnieszką Łyko, dietetykiem

Odchudzanie octem jabłkowym staje się coraz popularniejsze. Czy miała Pani styczność z osobami, które stosują ten rodzaj diety?
W swojej kilkuletniej praktyce zawodowej żaden z pacjentów nie informował mnie o stosowaniu w celach odchudzania octu jabłkowego.
Osobiście wykorzystywałam właściwości octu jabłkowego jako substancji wspomagającej redukcje masy ciała swoich klientów. Pacjentom, którzy mieli ogromny apetyt i zjadali bardzo obfite posiłki, zamiast leków farmakologicznych hamujących łaknienie zalecałam wypicie na pół godziny przed posiłkiem roztworu składającego się z łyżki octu jabłkowego i szklanki czystej, przegotowanej wody. Skutkiem czego było hamowanie spożycia dużej ilości pokarmu na jeden raz. Odchodził apetyt na słodycze i inne np. fast-foodowe zachcianki.

Czy picie octu jabłkowego jest zdrowe? Jeśli tak to w jakich ilościach? Jak go pić i o jakich porach dnia?
Ocet jabłkowy czy inne cudowne dla zdrowia eliksiry są zdrowe lub nie w zależności od dawki.

Mogą leczyć lub zaszkodzić, dlatego istotna jest właściwa receptura w stosunku do zamierzonego celu.

Jedna łyżka od herbaty rozpuszczona w szklance wody wypita rano na czczo poprawia zdecydowanie samopoczucie i stabilizuje zdrowie. W celu wspomagania redukcji masy ciała można zastosować 3 razy dziennie - pół godziny przed głównymi posiłkami.
Nierozcieńczonym sokiem jabłkowym, można dodatkowo skrapiać sałatki, zastępując sól.

Jakie efekty odchudzające może przynieść stosowanie octu jabłkowego?
Ocet jabłkowy pomaga łagodnie ale skutecznie. Stosowany zgodnie z powyższą recepturą wspomaga proces zdrowej redukcji masy ciała.

Efekty zależą w dużej mierze od skutków, jakie nastąpiły w wyniku zmiany nawyków żywieniowych (np. 1-2 kg na tydzień).

Należy pamiętać, że sam ocet jabłkowy nie odchudza, ale skutecznie wspomaga ten proces. Jego fenomen polega na tym, że pobudza czynności jelit, przyspiesza przemianę materii, oczyszcza organizm ze złogów, poprawia trawienie, aktywizuje wszystkie naturalne mechanizmy, które uwalniają i spalają tłuszcz. Wspomaga też trawienie białka. Ocet jabłkowy stabilizuje także poziom cukru we krwi. To skoki cukru w ciągu dnia wynikające z nieregularnie jadanych posiłków, konsumowania słodyczy czy potraw typu fast-food powodują przemianę cukru w tkankę tłuszczową. Spożywanie octu jabłkowego eliminuje apetyt na złe przekąski, a budzi na te (warzywa, pełne zboża), które zapewniają powolne uwalnianie cukru i jego stały poziom we krwi. Dzięki zdrowym nawykom żywieniowym i wsparciu organizmu namiastką tej mikstury organizm jest w stanie odzyskać swoją naturalną masę ciała.

Czy po occie jabłkowym można prowadzić auto?
Tak. W dawce leczniczej, czy wspomagającej proces odchudzania stosuje się go bardzo mało. Samo stężenie alkoholu w przygotowanym już occie jabłkowym jest niewielkie.

Jakie właściwości zdrowotne poza odchudzającymi ma ocet jabłkowy?
Ocet jabłkowy zawiera 20 związków mineralnych i pierwiastków śladowych, m in: chlor, żelazo, fluor, potas, wapń, miedź, magnez, sód, siarkę, krzem, witaminy: A, B1, B2, B6, C, E, P, kwas mlekowy, cytrynowy, octowy, propionowy, cały szereg enzymów i aminokwasów jak również ważne składniki balastowe - pektynę, bioflawonoidy.

Można go stosować nie tylko wewnętrznie, pijąc, ale także zewnętrznie na ciało.

Dzięki bioflawonoidom i batakarotenowi stanowi ochronę antynowotworową, przeciw starzeniu się. Ocet jabłkowy dzięki swoim właściwościom reguluje poziom cholesterolu we krwi, zapobiega zmianom miażdżycowym. Dezynfekuje, odtruwa i oczyszcza nerki, pęcherz i drogi moczowe. Jego działanie rozszerzające naczynia, antyseptyczne wspomaga leczenie żylaków i hemoroidów. Skutecznie działa w przypadku wzdęć, zaparć, upławów. Wspiera odbudowę flory bakteryjnej przewodu pokarmowego zaopatrując organizm w witaminy i związki mineralne. Efektywnie wspomaga leczenie górnych i dolnych dróg oddechowych (niweluje ból gardła, kaszel, udrożnia zatoki), a także chorób skórnych, jak np. kurzajki, grzybicę, łuszczycę, oparzenia słoneczne, trądzik.

Dzięki swoim właściwościom wpływa na jędrność i gładkość cery. Jego ph 5,5 jest takie samo jak odczyn zdrowej skóry, dlatego warto stosować go do codziennej pielęgnacji skóry, płukania włosów, kąpieli.

Należy jednak mieć na uwadze, iż do każdego typu schorzenia czy pielęgnacji istotna jest odpowiednia dawka tego specyfiku. Dlatego należy zajrzeć do gotowych receptur.

Czy ocet jabłkowy mogą pić dzieci?
Ocet jabłkowy nie tylko poprawia witalność i samopoczucie u dzieci, ale wspomaga też odporność.

Dzieciom zaleca się wypijanie na dobę 1 łyżeczki octu jabłkowego rozpuszczonego w 1/2 szklanki letniej wody, korzystnie z 2 łyżeczkami miodu.

Jak wybrać dobry ocet jabłkowy? Który z widniejących na półkach jest najlepszy?
Istotne w produkcji octu jabłkowego są użyte jabłka, najlepiej z upraw biodynamicznych. Taki ocet jabłkowy bedzie wolny od szkodliwych toksyn środowiskowych. Bardzo istotny jest także sam sposób produkcji. Ważne, aby był naturalnie ciemny i mętny. Klarowane octy jabłkowe są tańsze, ale pozbawione wielu cennych składników. Osad czy pianka na jego powierzchni świadczy o jego wysokiej jakości.

mgr Agnieszka Łyko - dietetyk
Poradnia dietetyczna Agnieszka Łyko

Ul. Katowicka 11/U11
61-131 Poznań

Ocet jabłkowy - ile kosztuje?
Cena za 500 ml waha się miedzy 7 a 17 zł

Ocet jabłkowy na odchudzanie - opinie Internautów zebrane z for internetowych

Pisownia oryginalna

"moja sąsiadka-dwie ciąże efekt-rozmiar 48-50,zaczęła się odchudzać: codziennie pół godż ćwiczeń,zero słodkości,ostatni posiłek o 16, póżniej ew jakiś owoc,tylko ciemne pieczywo,4l wody dziennie i właśnie tyle wody sobie gotowala studziła i dodawala 1łyżkę octu jabłkowego /podobno zalecenie jakiegoś lekarza/ dziś 18kg mniej rozmiar 42 i dalej na diecie"

"ja ocet jabłkowy stosuje od 2 miesiecy 1-2 szkl dziennie i dodaje do sałatek i zupełnie nic mi nie jest a do tego przy dietce schudłam juz 10 kg...ten ocet to naturalna fermentacja jabłek wiec nic sie nikomu nie stanie"

"piję ocet od 3 dni, rano i przed obiadem, ograniczyłam jedzenie, słodycze, nie jem ziemniaków i białego pieczywa.
I jest kilo mniej"

".ja pije codziennie lyzke na szkl wody...3x dziennie choc zapominam czasem..jem slodkie odstatnio ale schudlam juz 5kg i wezme sie dalej za dietke lekka...bo chce wiecej schudnac,ale pije ocet niecaly m-ac wiec juz jest super!!kolacje jem o 18-ej nieraz pozniej"

"ja pije ocet jabłkowy rozcienczony z woda nie wiem ile wlewam na oko zeby niebyło za kwasne ale juz sie przyzwyczaiłam do jego smaku popijam go cały dzien zamiast herbaty czy innich napojów zawsze mieszam go z woda i pije..przed hwilka wstałam i wypiłam szklaneczke takiego roztworu i juz sie wypróżniłam chociaz wczoraj nic nie jadłam wydaje mi sie ze ocet jabłkowy spala tłuszcze i to je wydala"

Publikujemy listę leków wycofanych przez GIF, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.Sprawdź listę leków wycofanych z aptek --->

Uwaga! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce! GIF wycofu...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ocet jabłkowy na odchudzanie i skórę. Czy działa? Jak go stosować? Sprawdź! - Głos Wielkopolski

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski