Ocet jabłkowy na odchudzanie. Ocet jabłkowy, znany ze swoich prozdrowotnych właściwości, cieszy się coraz większą popularnością jako główny składnik diety odchudzającej. Czy ocet jabłkowy nie szkodzi zdrowiu? Jak stosować ocet jabłkowy na odchudzanie? Czy po occie jabłkowym można prowadzić auto? Sprawdź!

Ocet jabłkowy - co to takiego?

Ocet jest wodnym roztworem kwasu octowego, który powstaje w procesie fermentacji octowej alkoholu.

Ocet jabłkowy to odmiana octu wytwarzana na bazie jabłek.

Ocet jabłkowy powstaje na bazie fermentacji owoców, którą wywołują bakterie octowe. Ma charakterystyczny jabłkowy zapach i bursztynowy kolor. Używany jest jako dodatek do dań mięsnych, sałatek, majonezów i sosów.

Ocet jabłkowy na odchudzanie. Czy to działa?

Rozmowa z Agnieszką Łyko, dietetykiem

Odchudzanie octem jabłkowym staje się coraz popularniejsze. Czy miała Pani styczność z osobami, które stosują ten rodzaj diety?
W swojej kilkuletniej praktyce zawodowej żaden z pacjentów nie informował mnie o stosowaniu w celach odchudzania octu jabłkowego.

Zielony jęczmień modny na odchudzanie

Osobiście wykorzystywałam właściwości octu jabłkowego jako substancji wspomagającej redukcje masy ciała swoich klientów. Pacjentom, którzy mieli ogromny apetyt i zjadali bardzo obfite posiłki, zamiast leków farmakologicznych hamujących łaknienie zalecałam wypicie na pół godziny przed posiłkiem roztworu składającego się z łyżki octu jabłkowego i szklanki czystej, przegotowanej wody. Skutkiem czego było hamowanie spożycia dużej ilości pokarmu na jeden raz. Odchodził apetyt na słodycze i inne np. fast-foodowe zachcianki.

Czy picie octu jabłkowego jest zdrowe? Jeśli tak to w jakich ilościach? Jak go pić i o jakich porach dnia?
Ocet jabłkowy czy inne cudowne dla zdrowia eliksiry są zdrowe lub nie w zależności od dawki.

Mogą leczyć lub zaszkodzić, dlatego istotna jest właściwa receptura w stosunku do zamierzonego celu.

Jedna łyżka od herbaty rozpuszczona w szklance wody wypita rano na czczo poprawia zdecydowanie samopoczucie i stabilizuje zdrowie. W celu wspomagania redukcji masy ciała można zastosować 3 razy dziennie - pół godziny przed głównymi posiłkami.
Nierozcieńczonym sokiem jabłkowym, można dodatkowo skrapiać sałatki, zastępując sól.

Jakie efekty odchudzające może przynieść stosowanie octu jabłkowego?
Ocet jabłkowy pomaga łagodnie ale skutecznie. Stosowany zgodnie z powyższą recepturą wspomaga proces zdrowej redukcji masy ciała.

Na następnej stronie: Czy po occie jabłkowym można prowadzić auto?