Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od 1 lutego zmiany w nauce zdalnej. Sprawdź, czego dotyczą

ICH
1 lutego wchodzą w życie zmiany w nauczaniu zdalnym.
1 lutego wchodzą w życie zmiany w nauczaniu zdalnym. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Od poniedziałku, 1 lutego zmieniają się zasady organizacji nauki zdalnej w szkołach. Pojawiła się także możliwość organizacji próbnych egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. Sprawdź jakie zmiany w nauce zdalnej wprowadza Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z nią naukę stacjonarną kontynuują najmłodsi uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. Uczniowie z pozostałych roczników kontynuują naukę zdalną co najmniej do 14 lutego.

Zobacz też: Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie w nowej rzeczywistości

Zmiany w nauce zdalnej: Będzie można organizować próbne egzaminy

Podpisana przez ministra Czarnka nowelizacja wprowadza także pewne zmiany w organizacji nauki zdalnej. Zgodnie z nią w ramach konsultacji z nauczycielami będzie można zorganizować testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na prośbę dyrektorów szkół.

W szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe, utrzymane zostały rozwiązania umożliwiające prowadzenie kształcenia praktycznego z zachowaniem reżimu sanitarnego w określonych warunkach organizacyjnych.

Portal Edukacyjny Perspektywy po raz 23. opublikował ranking najlepszych szkół średnich – liceów i techników. Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. Zobacz, jakie licea w Poznaniu zajęły czołowe miejsca w 2021 roku. Oto lista! Przejdź dalej i sprawdź --->

TOP 15 najlepszych liceów w Poznaniu 2021. Najnowszy ranking...

Dodatkowo od 1 lutego dyrektor szkoły będzie miał nadal obowiązek organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla tych uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą się uczyć w domu. Natomiast dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą się uczyć zdalnie, może takie zajęcia zorganizować.

Wcześniej dyrektor miał obowiązek zorganizowania takich zajęć zarówno dla uczniów z niepełnosprawnościami, jak i dla uczniów, którzy z różnych przyczyn nie mogli się uczyć zdalnie w domu.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wzrosło od 1 września 2020 o 6 proc. Podwyżki to efekt porozumienia z kwietnia 2019 roku. Zobacz, ile zarabiają nauczyciele po podwyżce --->

Zarobki nauczycieli 2020: Tyle wynoszą ich pensje po podwyżk...

Zmagania dwóch frakcji - uczniów i nauczycieli są źródłem wielu memów i demotywatorów. Wiele z nich w humorystyczny sposób przedstawia sytuacje, które każdy nas pamięta z własnej szkoły. Zobacz te najzabawniejsze -------->

Oto najlepsze memy na Dzień Nauczyciela - bawią nie tylko uc...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski