Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od 19 kwietnia powiększa się Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu. Sprawdź, na których ulicach trzeba będzie płacić za postój

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Na Łazarzu dziewięć kolejnych ulic będzie objętych płatnym parkowaniem. Następnie kolej na Wildę
Na Łazarzu dziewięć kolejnych ulic będzie objętych płatnym parkowaniem. Następnie kolej na Wildę Łukasz Gdak
Od 1 lutego działa Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu i na Wildzie. Objęła ona jednak wówczas tylko część ulic, bo warunki pogodowe nie pozwoliły na wymalowanie linii wyznaczających miejsca parkingowe na wszystkich ulicach dzielnic. Za to w docelowych wszystkich lokalizacjach ustawiono 333 parkomaty. Za kilka dni lista ulic objętych nową strefą rozszerzy się na Łazarzu o dziewięć obszarów, a niebawem kolejne dołączą na Wildzie.

Strefa objęła od 1 lutego 40 ulic, omijając za to następujące na Wildzie:
28 Czerwca, Bergera, Chłapowskiego, Czajcza, Czarnieckiego, Dąbrówki, Dolina, Fabryczna, Filarecka, Garczyńskiego, Głęboka, Górna Wilda, Jordana, Kilińskiego, Kosińskiego, Ks. Jakuba Wujka, Langiewicza, Mielęckiego, Pamiątkowa, Piastowska, Prądzyńskiego, Przemysłowa, Przy Dolinie, Robocza, Rolna, Różana, Sikorskiego, Spadzista, Topolowa, Traugutta, Umińskiego, Wybickiego, Zmartwychwstańców.

Na Łazarzu nie wprowadzono jej na następujących:
Berwińskiego, Calliera, Chełmońskiego, Chłodna, Dmowskiego, Gąsiorowskich, Grottgera, Granicznej, Iłłakowiczówny, Kanałowej, Karwowskiego, Kolejowej, Kossaka, Lodowej, Łukaszewicza, Marcelińskiej, Mottego, Polnej, Potockiej, Potworowskiego, Rynek Łazarski, Siemiradzkiego, Skrytej, Stolarskiej, Strusia, Szylinga, Ułańskiej, Wojskowej, Zakątek, Załęże, Ziętary.

Na razie wiadomo, że inauguracja Strefy nie obejmie następujących ulic na Wildzie: Przy Dolinie, Robocza, Rolna, Różana, Sikorskiego, Spadzista, Topolowa, Traugutta, Umińskiego, Wybickiego, Zmartwychwstańców.

Na tych ulicach Wildy i Łazarza od 1 lutego będzie można jes...

ZDM jednak nadrabia i korzystając z okresów ładnej pogody maluje na nich linie, stawia znaki, wprowadza nową organizację ruchu. Obie dzielnice podzielono na sektory. O ile na już przystosowywanych do nowych warunków ulicach obowiązuje nowa organizacja ruchu – kierunki jazdy, zakazy parkowania, miejsca parkingowe – to strefa jeszcze nie jest wprowadzona.

od 16 lat

Na jakich ulicach trzeba będzie zapłacić?

- Umówiliśmy się z radami osiedli, by uzupełniać oznakowanie i włączać sektory do strefy naprzemiennie

– mówi Agata Kaniewska z ZDM.

- 19 kwietnia uruchomimy parkomaty na dziewięciu przygotowanych już ulicach. Stoją już tam znaki drogowe informujące o miejscach płatnego postoju, wymalowane są linie wyznaczające miejsca i gotowe do działania są parkomaty. Dlatego od poniedziałku, 19 kwietnia, opłaty będą pobierane na kolejnych dziewięciu na tzw. Górnym Łazarzu. Są to ulice: Wyspiańskiego, Iłłakowiczówny, Wojskowa, Ułańska, Grottgera, Kossaka, Chełmońskiego, Siemiradzkiego, Berwińskiego, skwer Focha oraz wolny dotąd od opłat odcinek ul. Wyspiańskiego od ul. Jarochowskiego do ul. Reymonta.

Gdzie zapłacisz wkrótce na Wildzie?

Obecnie ZDM skupia się na przygotowaniu ulic Wildy, zlokalizowanych pomiędzy ulicami Chłapowskiego i Hetmańską. Niebawem więc strefa obejmie zapewne ul. Chłapowskiego, Zmartwychwstańców, Pamiątkową, Dąbrówki, Rolną i Traugutta.

ZDM wprowadzi też jeszcze jedną ważną zmianę – kończą się prace „strefowe” w rejonie parku Kasprowicza, dlatego likwidowany będzie parking tymczasowy przy Arenie. Można tu parkować tylko do piątku, 16 kwietnia, do godz. 18.00. Tymczasowy parking na Wildzie jeszcze będzie otwarty.

Kultowe kino Bałtyk, które zostało zamknięte w 2002 roku.Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->

75 niezwykłych zdjęć Poznania z szalonych lat 90. Tak wtedy ...

- Chcielibyśmy jak najszybciej uruchomić Strefę Płatnego Parkowania w wyznaczonych docelowych granicach, jednak nie można jeszcze powiedzieć kiedy uda się zakończyć wszystkie prace – dodaje Agata Kaniewska. - Linie mogą być malowane na jezdni tylko wtedy gdy nie pada, gdy jezdnia jest sucha. A pogoda ostatnio nam nie sprzyja i rozciąga nam te prace w czasie, ale mamy nadzieję, że im bliżej środka wiosny - tym będzie lepiej!

Większość poznaniaków kojarzy, że darmowe przejazdy MPK przysługują osobom starszym i małym dzieciom, ale grup osób, które mogą jeździć tramwajami i autobusami bez biletów jest znacznie więcej. Sprawdź, kto może za darmo jeździć MPK Poznań i w jakich sytuacjach ----->

Kto może jeździć pojazdami MPK Poznań za darmo? Osób, które ...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski