Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od września będą odchudzać poznaniaków

Marta Danielewicz
Marta Danielewicz
Wielka Kontra Tycia to projekt kierowany do osób, które zmagają się z otyłością. - Chcemy uświadomić poznaniaków i zachęcić ich do walki z tą chorobą - mówi Karolina Woziwodzka-Kaczmarek z PCŚ
Wielka Kontra Tycia to projekt kierowany do osób, które zmagają się z otyłością. - Chcemy uświadomić poznaniaków i zachęcić ich do walki z tą chorobą - mówi Karolina Woziwodzka-Kaczmarek z PCŚ Adrian Wykrota
Wielka Kontra Tycia ma zachęcić poznaniaków do walki z otyłością.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznań chce zachęcić poznaniaków do walki z poważną chorobą, jaką jest otyłość. Każdego roku coraz więcej osób zmaga się z nią. Jak zauważają specjaliści to poważny problem, z którym nie można poradzić sobie w pojedynkę. Jak wynika z zeszłorocznego raportu Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego ponad jedna czwarta Polaków zmaga się z tą chorobą. W walce z otyłością ważne jest nie tylko wsparcie, ale także fachowa pomoc. Tą oferuje miasto Poznań.

- Pod hasłem „Wielka Kontra Tycia” mieszkańcy Poznania powalczą o prawidłową masę ciała w ramach oferty grup wsparcia dla osób z otyłością. W projekcie udział weźmie łącznie 36 osób - tłumaczy Ula Mańkowska, z-ca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Zobacz też: 600 milionów ludzi cierpi na otyłość

(Zobacz też: TVN BIS)

Udział w projekcie mogą wziąć osoby od 18 do 65 roku życia, które zostaną podzielone na trzy grupy wiekowe, po dwanaście uczestników. Rejestracja już się rozpoczęła. Formularze zgłoszeń dostępne będą w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (dla grupy osób 18 - 49 lat) lub Centrum Inicjatyw Senioralnych (dla grupy osób 50 - 65 lat). Informacje o projekcie będzie można otrzymać także w poznańskich przychodniach.
- Przede wszystkim chcemy uświadomić poznaniaków jak poważną chorobą jest otyłość i że nie jest to wyrok. Można ją leczyć - wyjaśnia Karolina Woziwodzka-Kaczmarek, koordynator projektu z ramienia PCŚ.

Wielka Kontra Tycia ruszy już na początku września. Uczestnicy będą mieli do swojej dyspozycji lekarza, wsparcie psychologa. Indywidualnych porad z kolei będzie udzielał dietetyk. Dodatkowo trener aktywności fizycznej poprowadzi zajęcia ruchowe ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Projekt potrwa cztery miesiące. Owocem pracy uczestników projektu będzie opracowanie wyjątkowej książki kucharskiej.

- By wziąć udział w projekcie wystarczy tylko wypełniony formularz od lekarza, nawet rodzinnego, ze stwierdzoną otyłością. BMI zgłaszających się osób musi wynosić 30 lub powyżej. Projekt kierowany jest tylko do poznaniaków. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowanie jest spore, póki co mamy jednak dwa zgłoszenia. Liczymy, że będzie więcej, ponieważ na darmowe badania poziomu BMI zgłosiło się wiele osób - dodaje Karolina Woziwodzka-Kaczmarek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski