Oddziały integracyjne przedszkola publicznego „Stumilowy Las” czekają na Maluchy! Rekrutacja!

Materiał informacyjny Ogólnopolskiego Operatora Oświaty
Już wkrótce rozpocznie się nowy rok przedszkolny. Wielu Poznaniaków stoi przed wyborem idealnej placówki dla swojego dziecka. Wśród szerokiej oferty przedszkoli są także te integracyjne, które doskonale nadają się nie tylko dla dzieci z problemami zdrowotnymi, lecz także dla dzieci zdrowych. W przedszkolu integracyjnym grupy są z założenia bardziej kameralne niż w przedszkolu ogólnodostępnym, dzięki temu każdy maluch może liczyć na indywidualne podejście. Personel przedszkola to nie tylko wychowawca, ale także terapeuci np. logopedzi, pedagodzy specjalni, psycholodzy, fizjoterapeuci i terapeuci integracji sensorycznej. Warto rozważyć wybór takiej placówki, bo zadba ona o zrównoważony rozwój naszej pociechy.

Już we wrześniu otworzą się dwa całkiem nowe oddziały publicznego przedszkola nr 196 „Stumilowy Las”. Będą to oddziały integracyjne nastawione na budowanie relacji opartych na wzajemnym szacunku, empatii i przyjaźni w zróżnicowanym środowisku. Kameralnie położona placówka, przy ulicy Gnieźnieńskiej oparta jest o pedagogikę daltońską w myśl zasady „Nie rób za mnie nic co potrafię zrobić sam”. Opłaty za to przedszkole są takie same jak w placówkach prowadzonych przez samorząd, a oferta edukacyjna bardzo bogata.

„Stumilowy Las” to kameralne przedszkole położone w spokojnej, zielonej części Poznania. Placówka dysponuje własnym parkingiem, a budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dwa nowe oddziały integracyjne przyjmą w sumie 40 dzieci.

Badania pokazują, że przedszkola integracyjne bardzo dobrze wpływają zarówno na dzieci pełno jak i niepełnosprawne. Dzieci kształtują w sobie empatię, tolerancję, szacunek, oraz zdolność niesienia bezinteresownej pomocy. Przedszkole integracyjne sprzyja rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu zarówno dzieci zdrowych, jak i niepełnosprawnych – mówi Julia Bock, dyrektorka przedszkola publicznego nr 196 „Stumilowy Las”. - Postawiliśmy na pedagogikę daltońską ponieważ szanujemy prawo każdego dziecka do indywidualnego rozwoju i pomagamy w osiąganiu samodzielności. Jeśli podążamy za możliwościami dziecka to może ono zrobić więcej, niż nam się wydaje. I w tym duchu działamy w naszym przedszkolu – dodaje J. Bock.

Oddziały integracyjne przedszkola „Stumilowy Las” mają mniejsze – 20 osobowe grupy i większą liczbę opiekunów. Wszystko po to by zapewnić dzieciom maksymalny komfort i warunki do najlepszego indywidualnego rozwoju. Na dzieci będą czekać inspirujące zajęcia dodatkowe w tym bezpłatna rytmika, logopedia, czy zajęcia ze wczesnego wspomagania rozwoju. Przedszkole zapewnia także zajęcia z psychologiem oraz specjalistami, których kompetencje będą dostosowane do indywidualnych potrzeb podopiecznych. „Stumilowy Las” dysponuje także nowoczesną salą do integracji sensorycznej oraz salą „doświadczania świata” bogatą we wszelkiego rodzaju sprzęty do stymulacji wielozmysłowej.

Przedszkole pracuje od godziny 7.00 do 17.00. „Stumilowy Las” to przedszkole publiczne, które zapewnia bezpłatny pobyt dzieci w godz. 8.00-13.00, a każda pozostała godzina kosztuje 1 zł – dokładnie tak samo jak w placówkach prowadzonych przez Miasto Poznań. Placówka prowadzona jest przez największą Fundację Oświatową w Polsce – Ogólnopolskiego Operatora Oświaty. Jest to gwarancja nie tylko najwyższego poziomu edukacyjnego, ale także wsparcia logistycznego. Fundacja dysponuje bowiem własną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Dzięki temu może zapewnić kompleksową opiekę psychologiczno–pedagogiczną wraz z diagnozą i ustaleniem indywidualnego programu terapeutycznego już od momentu zgłoszenia dziecka do przedszkola.

Przedszkole „Stumilowy Las” bardzo mocno stawia także na edukację przyrodniczą. Przedszkolaki będą poznawały rzeczywistość przyrodniczą poprzez obserwowanie, eksperymentowanie i odkrywanie. W ramach projektów przyrodniczo-ekologicznych w przedszkolu „Stumilowy las” dzieci będą m.in. zakładać własną hodowle roślin, poznawać bliżej wybrane gatunki flory i fauny czy zakładać hodowlę rybek i ślimaków.

To nie tylko wspaniała okazja do prowadzenia obserwacji przyrodniczej, ale również element wzbudzania u dzieci empatii do zwierząt, oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko. W celu rozwijania zdolności poznawczych oraz budzenia w naszych podopiecznych zaciekawienia leśnym ekosystemem, zamierzamy nawiązać współpracę z Nadleśnictwem Babki oraz Wydziałem Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Planujemy wizyty w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie jak i korzystanie z oferty dydaktycznej Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego – uzupełnia dyrektorka Julia Bock.

Wybór przedszkola jest niezwykle ważny. To pierwszy etap edukacji, który często ma kluczowe znaczenie dla późniejszego rozwoju dzieci. Dlatego warto wybrać miejsce w którym wykwalifikowana kadra zadba o harmonijny i bezpieczny przebieg tego pierwszego kroku w dorosłość.

Informacje dostępne są również na stronie: https://stumilowylas-poznan.operator.edu.pl/

W sprawie zapisów serdecznie zapraszamy do kontaktu z koordynatorem przedszkola: tel: 501 669 896 e-mail: [email protected]

Dodaj ogłoszenie