Odszkodowanie w przypadku kolizji drogowej? Bezpośrednia Likwidacja Szkody z ubezpieczeniem OC w LINK4 z myślą o kierowcach

Materiał informacyjny Link4
Jeśli przydarzyła Ci się kolizja drogowa, najpewniej będziesz chciał ubiegać się o odszkodowanie. Warto z wyprzedzeniem zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe i zapoznać się z pakietem ubezpieczeń OC w LINK4. Zakup polisy ubezpieczeniowej OC to dla każdego właściciela pojazdu wymagany przez prawo obowiązek. Chodzi przy tym głównie o pokrycie roszczeń osób trzecich, które doznały szkody na zdrowiu i mieniu w wypadkach drogowych. Dlaczego jeszcze ubezpieczenie OC jest niezbędne? Informacje na temat OC znajdziesz w poniższym materiale.

Czy wiesz, że za brak ważnej polisy ubezpieczeniowej OC ustawodawca przewiduje też konkretne sankcje. W 2022 roku kara za ponad 14-dniowe opóźnienie w zakupie OC w odniesieniu do pojazdów osobowych wzrosła aż do 6020 zł. Wykupienie polisy jest więc zarówno sposobem na uniknięcie mandatu, jak i naszym wkładem w bezpieczeństwo na drogach. Wybór konkretnej oferty to oczywiście indywidualna decyzja. Warto wiedzieć, że w LINK4 wraz z pakietem OC dodatkowo zyskujemy szeroki Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony – praktyczne wsparcie w nieoczekiwanych drogowych zdarzeniach. A dodatkowo w razie szkody LINK4 w ramach systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód załatwi za nas wszelkie formalności z ubezpieczycielem sprawcy. A my po prostu dostaniemy swoje odszkodowanie.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Kupując polisę OC, zapewniamy sobie spełnienie ustawowego obowiązku, z kolei inni uczestnicy ruchu (których zdrowie i mienie ucierpi wskutek zawinionego przez nas zdarzenia drogowego) otrzymają odpowiednią rekompensatę w postaci odszkodowania. Najprościej mówiąc: OC chroni nas przed poniesieniem finansowych konsekwencji naprawy uszkodzonego z naszej winy pojazdu należącego do osoby poszkodowanej. W zależności od tego, jak rozległe są szkody, bywają to znaczne sumy, sięgające nawet dziesiątek tysięcy złotych (i więcej!). Do tego może też dojść renta, wypłacana poszkodowanemu z tytułu niezdolności do pracy - czasem dożywotnia.

Ubezpieczenia OC plus Program Pomocy

O ile samo posiadanie obowiązkowej polisy zapewnia oczywistą ochronę naszego budżetu, o tyle jest ona przede wszystkim rodzajem finansowego „koła ratunkowego”, pozwalającego sprawcy uniknąć kosztów odszkodowania wypłacanego właścicielowi uszkodzonego pojazdu. Odpowiadając na potrzeby kierowców, LINK4 oferuje polisę OC wraz z unikalnym Programem Pomocy, zapewniającym konkretną pomoc również samemu sprawcy kolizji.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód - prosta i szybka droga do odszkodowania

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) to system, w którym poszkodowany w stłuczce zgłasza szkodę do swojego ubezpieczyciela, a ten wypłaca odszkodowanie po przeprowadzeniu postępowania likwidacyjnego. Jest to spore ułatwienie dla poszkodowanego, który nie musi już kontaktować się z firmą ubezpieczeniową sprawcy (o ile również należy ona do tego systemu). Poszkodowany nie bierze też udziału w procesie rozliczania się swojego ubezpieczyciela z ubezpieczycielem sprawcy. W praktyce wystarczy więc zadzwonić do LINK4, a jego pracownicy zajmą się resztą formalności. Z uproszczonej ścieżki likwidacji może skorzystać każdy klient LINK4, którego szkoda nie przekracza 30 tysięcy złotych i nie wymaga wizyty rzeczoznawcy na miejscu.

Świadczenia Programu Pomocy LINK4

Program Pomocy w LINK4 obejmuje:

  • pomoc drogowa średnio w 30 minut od zgłoszenia
  • usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie do 100 km - wyłącznie po wypadku w ramach Programu Pomocy
  • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
  • pomoc informacyjną 24h/dobę
  • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa
  • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

Ubezpieczenie Program Pomocy dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Advertisement

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski