Odyseja Umysłu: Zbierają pieniądze na wyjazd do USA

  Odyseja Umysłu: Zbierają pieniądze na wyjazd do USA

  Marek Zaradniak, Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mali Odyseusze ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Poznaniu

  Mali Odyseusze ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Poznaniu ©Kinga Długa

  Uczniowie trzech poznańskich szkół zakwalifikowali się do finału międzynarodowego konkursu „Odyseja umysłu”, który odbędzie się 24 - 29 maja na Uniwersytecie Stanowym Iowa w Ames w USA.
  Mali Odyseusze ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Poznaniu

  Mali Odyseusze ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Poznaniu ©Kinga Długa

  Do wyjazdu przygotowują się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 54, Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Dębinka”.

  Celem programu „Odyseja umysłu”, który w Polsce odbywa się już po raz 25 jest rozwój kreatywności wśród dzieci i młodzieży. Odyseusze uczą się myśleć samodzielnie i nieszablonowo, tworzyć własne oryginalne i efektywne rozwiązania.

  – Byłam inicjatorem tego projektu w naszej szkole – mówi Kinga Długa, trenerka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 54 Kinga Długa. – W ramach problemu „Bajka masowego rażenia” dzieci przygotowały własną interpretację bajki Ezopa „Dwaj przyjaciele i niedźwiedź”, której morał brzmi: „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Chodziło pokazanie jej w sposób przystępny i dowcipny. Nasza drużyna wymyśliła, że przyjacielem będzie marchewka, czyli zdrowe jedzenie, a niedźwiedziem tłusta kiełbaska.

  Dzieci ze „Społecznej Czwórki” wybrały zagadnienie techniczne. Stworzyły konstrukcję z drzewa balsa, a następnie obciążały ją obciążnikami.

  – Konstrukcja musiała być zgodna z wymaganymi parametrami. Nie mogła przekraczać 15 gram – tłumaczy Magdalena Wawrzyniak, trenerka małych Odyseuszy. – Uczniom udało się obciążyć konstrukcję wagą 240 kilogramów.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo