Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogłoszono konkurs dla uczestników protestów po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Można wygrać od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Jak?

OPRAC.:
Mikołaj Woźniak
Mikołaj Woźniak
W konkursie Zakładu Socjologii Cywilizacji może wziąć udział każdy, kto choć raz wziął udział w proteście po wyroku TK z 22 października.
W konkursie Zakładu Socjologii Cywilizacji może wziąć udział każdy, kto choć raz wziął udział w proteście po wyroku TK z 22 października. Grzegorz Dembiński
Czym jest dla ciebie udział w protestach obywatelskich? Przede wszystkim na to pytanie mają odpowiedzieć uczestnicy konkursu organizowanego przez Zakład Socjologii Cywilizacji UAM w Poznaniu. Do wygrania są trzy nagrody od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy. Jedynym kryterium kwalifikującym do wygranej jest szczerość.

Konkurs organizuje zakład na Wydziale Socjologii UAM w Poznaniu. - Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców Wielkopolski, także tych, którzy tu tylko studiują, uczą się lub pracują, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, światopogląd czy poglądy polityczne, którzy przynajmniej raz począwszy od 22 października 2020 wzięli udział w proteście. Komitet Konkursowy będzie oceniał wyłącznie szczerość, szczegółowość i refleksyjność odpowiedzi, a nie poprawność ortograficzną i gramatyczną, polityczną czy obyczajową - tłumaczą organizatorzy.

Czytaj też: Poszukiwane transparenty ze Strajku Kobiet. Powstanie z nich wystawa w Poznaniu

Dodają, że jeśli nadesłana zostanie znaczna liczba wypowiedzi, najlepsze zostaną opublikowane pod pseudonimami lub (jeśli autor lub autorka wyrazi na to zgodę) nazwiskiem.

Nadesłana praca musi liczyć co najmniej 20 tys. znaków (około 12 stron), choć im więcej - tym lepiej.

Bezwzględnie musi zawierać następujące informacje:

  1. Czy uczestniczyłaś/eś już wcześniej, przed 22 października 2020 w jakiś protestach, np. w manifestacjach, happeningach, „spacerach”, wiecach, zbieraniu podpisów itp. akcjach? Jeżeli tak, to czego one dotyczyły?
  2. Opisz swoje uczestnictwo w protestach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. W ilu takich protestach uczestniczyłaś/eś? W jakich miejscowościach i miejscach? W jakim charakterze? Jakie symbole, hasła itp. trzymałaś/eś w ręku, miałaś/eś na sobie?
  3. Opisz jak najdokładniej powody dla których wzięłaś/wziąłeś udział w tych protestach? Co Cię do tego skłoniło?
  4. Opisz jaki był stosunek Twojego otoczenia do tych protestów? Rodziny? Partnera/rki? Przyjaciół? Jak zareagowali na Twój udział w protestach? Czy wspierali Cię czy krytykowal lub, przestrzegali przed udziałem?
  5. Jakie hasła, okrzyki, wystąpienia, sytuacje najbardziej utkwiły Ci w pamięci?
  6. Jak sądzisz, czego domagały/li się uczestniczki/y protestów? A jakie postulaty były/są dla Ciebie osobiście najważniejsze? Co chciałabyś/chciałbyś dzięki nim osiągnąć?
  7. Jak sądzisz, przeciwko komu te protesty były skierowane? Kto był ich adresatem?
  8. Co sądzisz ogólnie o zachowaniu uczestniczek/ów protestów?
  9. A jak oceniasz reakcje przechodniów, policji, władz miasta, lokalnych polityków, lokalnej prasy, radia i telewizji, pracodawców i innych grup i środowisk na te protesty?
  10. Czy mogłaby/mógłbyś krótko opisać jak wyglądał jeden wybrany przez Ciebie dzień, w którym uczestniczyłaś/uczestniczyłeś w protestach?
  11. Jak sądzisz, co będzie dalej, jakie będą bliskie, a jakie bardziej odległe konsekwencje tych protestów? Jak wyobrażasz sobie Polskę po zakończeniu tych protestów?
  12. A o jaką Polskę walczysz? Jakiej zmiany oczekujesz?
  13. Napisz proszę parę zdań o tym, co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze?
  14. Ewentualnie inne uwagi, refleksje itp., które chciałabyś/chciałbyś dołączyć.
  15. Na zakończenie napisz proszę parę słów o sobie (płeć, rocznik, miejscowość, w której mieszkasz, wykształcenie, itp.).

Odpowiedzi muszą zostać wysłane mailem na adres: [email protected] do 31 stycznia 2021 roku. Każda powinna być anonimowa, podpisana tylko pseudonimem.

- Uczestnicy konkursu powinni wysłać dwa pliki. Plik pierwszy zatytułowany Pseudonim_protest (np. Kunegunda_protest), plik drugi z danymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania i adres mailowy) zatytułowany Pseudonim_dane (np. Kunegunda_dane). Organizatorzy konkursu dołożą wszelkich starań, żeby chronić anonimowość uczestników, nie tylko w trakcie, ale także po zakończeniu konkursu, jeżeli wyrażą oni takie życzenie. Jednocześnie prosimy o niewymienianie w przesłanych materiałach żadnych danych personalnych osób trzecich, o ile nie są to osoby tzw. publiczne

- tłumaczą organizatorzy.

Ogłoszenie wyników zaplanowano na 3 maja 2020 r. Pytania dotyczące konkursu można przesyłać na adres: [email protected].

Zobacz też:

Poznań jest jednym z miast, gdzie protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającemu niezgodność aborcji eugenicznej z konstytucją, są najliczniejsze. Zobacz galerię twarzy kobiet, które mimo pandemii wyszły na ulice, by głośno wyrazić swój sprzeciw.  Zobacz zdjęcia ---->

Twarze protestu przeciwko zakazowi aborcji w Poznaniu - zoba...

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski