Ogólnopolski zlot miłośników Mazdy odbył się w Poznaniu

  Ogólnopolski zlot miłośników Mazdy odbył się w Poznaniu

  PRO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ogólnopolski zlot zorganizowany przez klub Mazda Speed odbył się na wyścigowym Torze Poznań
  1/6
  przejdź do galerii

  Ogólnopolski zlot zorganizowany przez klub Mazda Speed odbył się na wyścigowym Torze Poznań ©Voyager Club

  Blisko 150 samochodów Mazdy pojawiło się na wyścigowym Torze Poznań. Organizatorem ogólnopolskiej imprezy był klub Mazda Speed. Jednym ze sponsorów. Poznański dealer Mazdy przygotował prezentację najnowszych, dostępnych na polskim rynku pojazdów.
  Miejsce spotkania, czyli wyścigowy Tor Poznań nie było przypadkowe. Wybudowany w latach 70-tych obiekt wciąż wzbudza zainteresowanie szczególnie wśród męskiej części miłośników motoryzacji. Zawsze pojawia się adrenalina, gdy choć na chwilę można wyjechać na dużą pętlę jedynego w Polsce toru wyścigowego.
  Podobnie było tu podczas ogólnopolskiego zlotu samochodów marki Mazda. Wśród 150 aut, które pojawiły się na imprezie ważną grupę stanowiły roadstery, czyli model MX5.
  To pojazd, który jak uważają niektórzy zabił BMW Z1. Oba auta były do siebie bardzo podobne stylistycznie. Mazda MX5 wyróżniała się jednak prostą budową, a w związku z tym także kilkakrotnie niższą ceną.
  Fani marki mieli możliwość sprawdzić swoje samochody na torze. Zanim to jednak nastąpiło przeprowadzono badania kontrolne pojazdów oraz szkolenie z zakresu bezpiecznego zachowania na torze wyścigowym. Uczestnicy mogli wyjechać na to sześciokrotnie w sesjach trwających około 15 minut. Atrakcją były także próby sprawnościowe przygotowane na torze kartingowym, czyli małej pętli Toru Poznań. Pogoda tego dnia była bardzo zmienna i tym samym kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych warunkach pogodowych, a tym samym przy suchej i mokrej nawierzchni. W przypadku tylnonapędowej Mazdy MX5 należało wykazać się dużym opanowaniem i wiedzą szczególnie gdy nawierzchnia toru zrobiła się mokra.
  Udział w imprezie zaakcentował także poznański dealer Mazdy, firma Voyager Club. - Od lat wspieramy tego rodzaju inicjatywy i jesteśmy ściśle związani ze środowiskami, które kochają tę markę. Voyager Club był fundatorem pakietów bezpieczeństwa dla uczestników imprezy, a ponadto miłośnicy marki mogli zapoznać się z nowościami, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Zaprezentowano też najnowszą wersję roadstera Mazdę MX5, samochód roku 2015 i 2016 w Japonii – podkreślali przedstawiciele dealera. Model ten jest także laureatem prestiżowej nagrody World Car of the Year 2016 & World Car Design of the Year 2016.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY