Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznaniak walczy z glejakiem. Pomóc mu może tylko kosztowna operacja za granicą. Czasu na zebranie pieniędzy jest coraz mniej

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Szansą jest terapia immunologiczna w Niemczech, której koszt to ok. 110 tys. euro.
Szansą jest terapia immunologiczna w Niemczech, której koszt to ok. 110 tys. euro. Siepomaga.pl
40-letni Przemysław Siebert z Poznania choruje na glejaka płata skroniowego mózgu. To jeden z najczęściej powracających typów nowotworu. Szansą dla niego jest terapia immunologiczna w Niemczech. Niestety, jest ona bardzo kosztowna. Czasu na zebranie pieniędzy jest coraz mniej.

– Przemek był do tej pory bardzo aktywny zawodowo. Wolny czas wykorzystywał na rodzinne wycieczki rowerowe i swoją pasję do maratonów, których przebiegł kilkadziesiąt

– mówi pani Sandra, żona pana Przemysława.

Pod koniec marca pojawiły się nagle ataki lękowe i padaczkowe. Pierwszy rezonans głowy wskazał na glejaka płata skroniowego mózgu. Pan Przemek przeszedł dwie operacje usunięcia guza. Choć zmianę udało się usunąć w całości, to wyniki wykazały, że jest to zmiana złośliwa - gwiaździak anaplastyczny III stopnia.

– Następna wznowa oznacza najwyższy IV stopień glejaka wielopostaciowego, który wg statystyk medycznych daje 3-15 miesięcy życia. Nie możemy do niego dopuścić!

– tłumaczy pani Sandra.

Szansą jest terapia immunologiczna w Niemczech, której koszt to ok. 110 tys. euro.

- Czas ucieka nieubłaganie, a już w listopadzie mamy ustalony termin rozpoczęcia immunoterapii w Kolonii. Warunkiem jest opłacenie leczenia, a nam brakuje wciąż kilkadziesiąt tysięcy złotych. To suma, której sami nie uzbieramy w tak krótkim czasie. Niedawno Przemek zakończył 6-tygodniowy cykl łączonej radio- i chemioterapii w Bydgoszczy. Jest osłabiony i bardzo zmęczony ale jak zawsze z uśmiechem patrzy w przyszłość. Wierzymy, że już wkrótce pasek zbiórki się zazieleni, a Przemek rozpocznie immunoterapię, która da mu szansę na życie! - zaznacza żona chorego poznaniaka.

Zdarzają się choroby o tak niezwykłych objawach, że trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Niestety, dziwne, rzadkie choroby często okazują się nieuleczalne, a chorującym na nie osoby utrudnia normalne funkcjonowanie wśród innych ludzi, którzy o ich chorobach nigdy nie słyszeli.Zobacz w galerii najdziwniejsze choroby w historii medycyny ---->

Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...

Na stronie fundacji Siepomaga.pl cały czas trwa zbiórka, której celem jest wsparcie leczenia pana Przemka. Można ją znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ lub za pomocą baneru umieszczonego na dole strony.

Ponadto dla pana Przemka utworzona została też grupa z licytacjami, która dostępna jest na Facebooku pod nazwą "Licytacje Walka Przemka".

Tymczasem w sobotę nad Maltą odbędzie się specjalna sztafeta dla Przemka. Co godzinę patronat ma mieć inna firma, która będzie płacić za każdy przebiegnięty kilometr.

- Spokojnie. Nie musicie biec (ale możecie). Możecie też iść, kijować, jechać na rolkach, hulajnodze, rowerze i czymkolwiek chcecie - zachęca do udziału żona chorego poznaniaka. Start w sobotę, 30 października przy Źródełku nad jeziorem Malta.

Jeżeli ktoś chciałby dorzucić swoją cegiełkę i zasponsorować godzinę dla Przemka, może kontaktować się z żoną Przemka pod numerem telefonu 601 602 006.

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?Zobacz objawy koronawirusa-->

Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała...

– Chcę walczyć o męża dla naszej całej rodziny w tym naszych małych dzieci. Ninka ma 9 lat, Igor 11. Potrzebują taty...

– mówi pani Sandra.

Chociaż praca farmaceuty jest bardzo odpowiedzialna, to jednak w aptece za sprawą pacjentów zdarzają się dość zabawne sytuacje, przy których trudno zachować powagę. Oto najzabawniejsze anegdoty opublikowane na stronie "Będąc młodym farmaceutą". Zobacz ---->

Najśmieszniejsze teksty usłyszane w aptece. To zdarzyło się naprawdę!

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski