Oldboje Lecha awansowali w piłkarskim Pucharze Polski, ale tym razem z Pogonią Książ się napracowali

LUMAR, MAC
Krzysztof Piskuła zdobył dwa gole dla oldbojów Lecha.
Krzysztof Piskuła zdobył dwa gole dla oldbojów Lecha. Grzegorz Dembiński
Oldboje poznańskiego Lecha awansowali do szóstej rundy piłkarskiego Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Byłe gwiazdy Kolejorza do tej pory gromili swych rywali. Jednak w czwartkowe popołudnie kolejny sukces przyszedł im bardzo trudno. Starsi panowie z Bułgarskiej tym razem pokonali A-klasową Pogoń Książ 3:2 (0:0).

W pierwszej połowie spotkania oldbojów Lecha z Pogonią Książ goli nie było. W 52. minucie pięknym strzałem z ponad 25 metrów popisał się Sławomir Najtkowski. Dwie minuty później wynik podwyższył Krzysztof Piskuła. I kiedy wydawało się, że padną kolejne gole dla oldbojów kontaktową bramkę dla Pogoni zdobył w 65. minucie Marcin Tomczak. W 76. minucie jedenastkę wykorzystał Krzysztof Piskuła. Goście z Książa w cieszyli się ostatniej minucie, kiedy to bezpośrednio z rzutu rożnego trafił do bramki Sebastian Rodziak.

Wciąż trwa również pucharowa przygoda KS Szczytniki. Zespół całkowicie amatorski, poza PP nie występujący w żadnych oficjalnych rozgrywkach, tym razem wyeliminował czwartoligowy 1920 Mosina wygrywając 2:1. Bramki dla zwycięzców strzelili Karol Wolniewicz (2) oraz Marcin Wiśniewski (86).

Najbardziej zacięta była rywalizacja w Szamotułach, gdzie występująca w grupie zachodniej poznańskiej klasy okręgowej Sparta wyeliminowała czwartoligowy Świt Piotrowo. Mecz zakończył się remisem 3:3, a rzuty karne skuteczniej wykonywali gospodarze wygrywając 7:6.

Karne niezbędne były również w Pobiedziskach i w Niechanowie. W Pobiedziskach, w konfrontacji czwartoligowców, miejscowy Huragan po bezbramkowym remisie przegrał 2:4 z Mieszkiem Carbon Gniezno, natomiast w Niechanowie tamtejszy Pelikan, lider grupy wschodniej klasy okręgowej, po remisie 2:2 uległ 5:6 grającym w czwartej lidze Zjednoczonym Trzemeszno.

W spotkaniach zespołów klasy okręgowej, aktualny lider grupy zachodniej Orkan Konarzewo, na własnym boisku przegrał 2:3 z zajmującą trzecią pozycję w tabeli tej grupy Wielkopolską Komorniki, natomiast Wełna Rogoźno (trzecie miejsce w grupie wschodniej) pokonała u siebie 2:1 Błękitnych Wronki., wicelidera grupy zachodniej W interesującym meczu czwartoligowców Warta Międzychód okazałą się lepsza od Płomienia Przyprostynia wygrywając na wyjeździe 3:1.

Następna runda 23 października.

Piąta runda Pucharu Polski (strefa poznańska)
Oldboje Lecha Poznań – Pogoń Książ Wielkopolski 3:2, Huragan Pobiedziska – Mieszko Carbon Gniezno 0:0, karne 2:4, Pelikan Niechanowo – Zjednoczeni Trzemeszno 2:2, karne 5:6, KS Szczytniki – 1920 Mosina 2:1, Orkan Konarzewo – Wielkopolska Komorniki 2:3, Wełna Rogoźno – Błękitni Wronki 2:1, Sparta Szamotuły – Świt Piotrowo 3:3, karne 7:6, Rzemieślnik Kwilcz – Sokół Pniewy 0:5, Płomień Przyprostynia – Warta Międzychód 1:3, Inter Zdrój – Promień Opalenica 6:2.