Olimpiada Młodzieży: Wielkopolanie w taekwondo stawali aż 16 razy na podium. W gimnastyce złoto dla Szymona Króla

Pierwsze dwa dni XXIV OOM były bardzo udane dla sportowców z Wielkopolski
Pierwsze dwa dni XXIV OOM były bardzo udane dla sportowców z Wielkopolski Fot. Piotr i Paweł Rychter/Lepszy Poznań
W pierwszych dniach rywalizacji w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży poznaliśmy medalistów w taekwondo olimpijskim oraz skokach na trampolinie. Zarówno w Swarzędzu Zalasewie, jak i Poznaniu triumfowali gospodarze.

Wielkopolska zwyciężyła w klasyfikacji województw w taekwondo olimpijskim, gromadząc 456 punktów. Drugie miejsce wypracowali zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego (208 punktów), a trzecie z mazowieckiego (115 pkt). W klasyfikacji medalowej najlepsi byli zawodnicy OŚ AZS Poznań. Już pierwszego dnia finałowych zawodów w taekwondo, reprezentanci poznańskiego AZS zdobyli 8 złotych i 4 srebrne medale. Podwójnym mistrzem XXIV OOM został Daniel Skolimowski, który złoty medal wywalczył w kategorii + 65 kg oraz w układach technicznych poomse. W drugim dniu poznaniacy też walczyli dobrze dokładając kolejne miejsca na podium. Łącznie stawali na nim 16 razy (8,5,3).

W skokach na trampolinie do rywalizacji przystąpiło 80 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w dwóch klasach: II i III. Najbardziej wyrównany poziom był wśród dziewcząt w klasie II. W hali poznańskiej AWF mistrzami Olimpiady zostali: Julia Siepetowska, Hanna Lesik (obie GOK Dobrzeń Wielki), Mateusz Drobiński (UMKS Chrzanów) oraz Szymon Król (AZS AWF Poznań).