Olimpiada Solidarności: Młodzież pokazała, że zna najnowszą...

  Olimpiada Solidarności: Młodzież pokazała, że zna najnowszą historię Polski

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W środę w Poznaniu odbył się etap wojewódzki konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii"
  1/22
  przejdź do galerii

  W środę w Poznaniu odbył się etap wojewódzki konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" ©Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

  Około 70 uczniów z całej Wielkopolski wzięło w środę udział w wojewódzkim etapie konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Trzy osoby, które zdobyły najwięcej punktów, w czerwcu pojadą do Wrocławia, gdzie zawalczą o indeks na wyższą uczelnię.
  Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i obejmuje wiedzę z najnowszej historii Polski (lata 1970-1990). Jego głównym organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności. W Poznaniu koordynował go Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

  Olimpiada składa się z trzech etapów. W eliminacjach szkolnych wzięło udział około 3000 tys. uczniów. Najlepsi przeszli do etapu wojewódzkiego. W Wielkopolsce o udział w rywalizacji ogólnopolskiej walczyło w środę około 70 uczniów z 45 szkół.

  Młodzież w poznańskim Urzędzie Marszałkowski powitała Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która osobiście jest zainteresowana wsparciem olimpiady. Następnie uczniowie musieli zmierzyć się z testem, składającym się z różnorodnych zadań.

  Przygotowując się do konkursu młodzież mogła korzystać z materiałów źródłowych, przygotowanych przez komisję konkursowa. Były wśród nich dwa filmy fabularne i dwa filmy dokumentalne.

  W naszym województwie z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Izabela Śmiejczak z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Wybickiego w Śremie (I miejsce), Kajetan Deskowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie (II miejsce) i Marcin Sowiński z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu (III miejsce). Teraz razem zawalczą o wspólny sukces.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo