Opiekuj się swoimi bliskimi nawet na odległość

Artykuł sponsorowany Comarch S.A.
Nowoczesne technologie pozwalają na zdalny monitoring stanu zdrowia i lokalizacji osób starszych, przewlekle chorych, czy o ograniczonej mobilności. Opaska życia Comarch WristBand i powiązana z nią aplikacja CareMate to dodatkowe zabezpieczenie zdrowia i życia naszych bliskich.

Jedną z najpoważniejszych bolączek osób w podeszłym wieku jest świadomość własnych słabości, strach o to, że może przydarzyć im się coś złego z dala od domu i bliskich. To właśnie z tej obawy wynikają często samoograniczenia, jakie narzucają sobie sami seniorzy lub wymuszają na nich ich opiekunowie. Ludzie starsi, schorowani coraz rzadziej wychodzą z domu, zwłaszcza na samotne spacery. Utrata samodzielności jest niewątpliwie jednym z większych problemów seniorów, zwłaszcza tych samotnych, na przykład po śmierci współmałżonka. Taki stan rzeczy odbija się negatywnie na nastroju i stanie psychicznym osoby starszej, co przekłada się na dalsze pogorszenie stanu zdrowia.

Członkowie rodziny seniora, którzy nie mogą mu zazwyczaj towarzyszyć przez cały dzień, również odczuwają niepokój związany z potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia i życia bliskiej osoby. Świadomość tego, że nasz rodzic, dziadek, czy inny wiekowy podopieczny jest bezpieczny, jest dla wielu opiekunów osób starszych na wagę złota. W przypadku utraty przytomności, upadku, czy udaru najistotniejsze jest jak najszybsze udzielenie pomocy osobie pokrzywdzonej. Dlatego tak ważny jest stały monitoring funkcji życiowych podopiecznego, dzięki któremu można w razie potrzeby reagować błyskawicznie i wezwać pomoc.

Właśnie takie możliwości daje kompleksowy system monitoringu zdrowotnego firmy Comarch. Opaska życia, czyli Comarch WristBand oraz powiązana z nią bezpłatna aplikacja CareMate to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia sprawowanie opieki nad naszymi bliskimi, nawet wtedy, gdy nie ma nas w pobliżu. Podopieczny ma do wyboru wodoodporne, lekkie i ergonomiczne urządzenie w formie zegarka lub breloka.

Niepozorny gadżet łączy w sobie m.in. krokomierz oraz lokalizator GPS. Mierzy również poglądowe tętno oraz pozwala na wykonywanie telefonów alarmowych, a także odbieranie połączeń. Zebrane dane przesyłane są do odbiorcy, który, aby je odczytać, musi zainstalować na smartfonie darmową aplikację CareMate (do pobrania z App Store lub Google Play), dzięki której uzyskuje stały dostęp do informacji o stanie zdrowia bliskiej osoby.

Obsługa urządzeń została maksymalnie uproszczona po to, aby mogły się nim posłużyć również osoby niedowidzące, o ograniczonej mobilności oraz wszyscy, którzy pod wpływem paniki w nagłym przypadku nie są w stanie skupić się na skomplikowanych czynnościach. Zarówno brelok, jak i bransoletka wyposażone są zaledwie w trzy wyraźnie oznakowane przyciski.

· Przycisk lewy służy do włączania urządzenia, przerywania połączeń oraz komunikatów głosowych. Przytrzymany dłużej uruchomi funkcję odczytywania aktualnej godziny, poinformuje o liczbie wykonanych danego dnia kroków oraz poda komunikat o stanie baterii.

· Prawym przyciskiem odbieramy połączenia przychodzące oraz wykonujemy połączenia z przypisanym do urządzenia numerem. Może to być numer naszego opiekuna, który ma dostęp do naszych pomiarów za pomocą aplikacji albo numer pomocy technicznej Centrum Zdalnej Opieki Medycznej.

· Trzeci guzik to przycisk SOS, umiejscowiony jest on na dole tarczy urządzenia, oznakowany symbolem czerwonego krzyża. Po naciśnięciu połączymy się z zapisanym w systemie numerem alarmowym.

Dzięki prostocie urządzenia oraz jego intuicyjnej funkcjonalności, chętnie korzystają z niego nawet ci pacjenci, którzy dotychczas nie mieli styczności z nowymi technologiami oraz nie korzystali z urządzeń cyfrowych. Jedyne, o czym musi pamiętać senior, to ładowanie urządzenia, gdy stan baterii jest niski. Pełne naładowanie baterii zajmuje jedynie dwie godziny. Opiekun, który ma dostęp do odczytu danych zebranych z urządzenia, dostępnych w aplikacji Comarch CareMate, otrzymuje powiadomienia o stanie baterii oraz o tym, czy opaska Comarch WristBand jest uruchomiona i założona. Dzięki temu może w odpowiednim czasie zareagować i przypomnieć seniorowi o naładowaniu opaski lub o jej uruchomieniu.

Zakupu cyfrowego zestawu opiekuńczego Comarch CareMate dokonać można za pomocą sklepu internetowego: https://caremate.comarch-esklep.pl/

Aplikacja CareMate:
Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comarch.iot.caremate
App Store: https://apps.apple.com/pl/app/caremate/id1450787539?l=pl"

Bądź na bieżąco – obserwuj Comarch na:

Materiał oryginalny: Opiekuj się swoimi bliskimi nawet na odległość - Głos Szczeciński

Dodaj ogłoszenie