Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Orzeł i Krzyż": Ty też możesz zostać aktorem! Ruszył nabór na odtwórców widowiska w Murowanej Goślinie

NM
Spektakl to podróż w czasie od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez początki państwa polskiego z Chrztem Polski, aż po wiek XX z przesłaniem Jana Pawła II i „Solidarności”.
Spektakl to podróż w czasie od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez początki państwa polskiego z Chrztem Polski, aż po wiek XX z przesłaniem Jana Pawła II i „Solidarności”. Grzegorz Dembiński
Park Dzieje poszukuje chętnych do tworzenia największego widowiska plenerowego w Polsce - "Orzeł i Krzyż".

- Grać w widowisku może każdy. Szukamy solistów, którzy odegrają role w świetle jupiterów, jak również aktorów do scen zbiorowych, które tworzą niepowtarzalny klimat spektaklu. Jeżeli ktoś nie czuje się dobrze na scenie, może wspomóc organizację widowiska od strony technicznej tworząc scenografię i rekwizyty, angażując się w obsługę techniczną - mówi Filip Klepacki, reżyser widowiska „Orzeł i Krzyż”.

Szczególną siłą przedstawienia są grający w nim wolontariusze – mieszkańcy Murowanej Gośliny, Poznania i 17 sąsiednich gmin, łącznie ok. 500 osób w wieku od 4 do 80 lat.

Aby zostać aktorem wystarczy uzupełnić formularz na stronie aktorzy.parkdzieje.pl.

Próby do widowiska „Orzeł i Krzyż” rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia. Zwykle spotkania odbywają się raz w tygodniu w soboty według ustalonego harmonogramu. Jednak już teraz trwają zajęcia Akademii Parku Dzieje i warsztaty, dlatego potrzebni są chętni do pomocy. Rekrutacja wolontariuszy do widowiska trwa do końca lutego.

Park Dzieje
Widowiska w podpoznańskim Parku Dzieje już na stałe wpisały się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń kulturalnych. W 2019 roku zaplanowanych jest osiem spektakli, w których wystąpić może pół tysiąca aktorów. Plenerowy spektakl w 90 minut pokazuje pełen przekrój historii Polski.

Spektakl to podróż w czasie od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez początki państwa polskiego z Chrztem Polski, aż po wiek XX z przesłaniem Jana Pawła II i „Solidarności”. Widzowie stają się świadkami między innymi bitwy pod Grunwaldem, potopu szwedzkiego czy trudnych momentów II wojny światowej. Co roku modyfikowany scenariusz akcentuje ważne momenty historii. W ubiegłym roku skupiając się na odzyskaniu niepodległości.

Zobacz też:

W tej chwili w tym miejscu straszą jeszcze ruiny. Jednak już niedługo powstanie tu wielofunkcyjny obszar z miejscami do pracy, mieszkaniami oraz ogólnodostępną przestrzenią publiczną.Stara Rzeźnia w Poznaniu położona jest w północnej części centrum miasta w obrębie ul. Garbary, Grochowe Łąki i Północnej. 1 marca 1900 roku została otwarta jako Rzeźnia Miejska i była jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Stara Rzeźnia w Poznaniu: Tak wygląda w środku. Już wkrótce ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski