Os. Tysiąclecia: Otwarto nowy plac zabaw. Projekt zwyciężył...

  Os. Tysiąclecia: Otwarto nowy plac zabaw. Projekt zwyciężył w Poznańskim Budżecie Obywatelskim

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Os. Tysiąclecia: Otwarto nowy plac zabaw. Projekt zwyciężył w Poznańskim Budżecie Obywatelskim
  1/13
  przejdź do galerii

  Os. Tysiąclecia: Otwarto nowy plac zabaw. Projekt zwyciężył w Poznańskim Budżecie Obywatelskim ©Grzegorz Dembiński

  Na osiedlu Tysiąclecia otwarto plac zabaw dla dzieci. Inwestycję zrealizowano w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt zgłosiła 7-letnia Natalia.
  W Parku Tysiąclecia stanęły: podwójne huśtawki, bocianie gniazdo, ważki, bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia i karuzela. Dla najmłodszych zaplanowano specjalny labirynt, a dla przedszkolaków zestaw zabawowy z trzema różnymi zjeżdżalniami.

  "Dzieci dzieciom. Park Tysiąclecia parkiem 1000 zabaw" to pierwszy projekt, zrealizowany według pomysłu osoby niepełnoletniej. Zasady Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego dopuszczają takie inicjatywy, za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

  - Dokładamy wszelkich starań by spełniać oczekiwania mieszkańców Poznania, tych starszych, ale również tych najmłodszych. Marzenie autorki projektu - młodej poznanianki - by w Parku Tysiąclecia powstał bezpieczny i urozmaicony plac zabaw spełniło się dzięki głosom jej sąsiadów. To najlepsza lekcja i przykład postawy obywatelskiej - mówi Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta.

  Radości ze zrealizowanego pomysłu nie kryje jego autorka.

  - Plac był zniszczony, była niska górka i mało zabawek, farba schodziła. Złożyliśmy wniosek do budżetu obywatelskiego. Głosowała mama, tata i inni. Wygraliśmy, dostaliśmy pieniążki i zbudowaliśmy nowy plac. Zapraszam, wszyscy mogą się tu bawić - mówi siedmioletnia Natalia Urbańska.

  W Poznańskim Budżecie Obywatelskim projekt dziewczynki uzyskał aż 954 głosy. Budowa placu zabaw kosztowała 460 tys. zł.

  - Nasz Park kończy w tym roku 50 lat. Nowy plac zabaw to najlepszy prezent na pięćdziesiąte urodziny. W poprzednich latach powstała w parku siłownia dla seniorów oraz odtworzono miasteczko rowerowe. Duży kompleks zabawowo-sportowy dopełni inwestycję i sprawi, że będzie to przestrzeń przyjazna mieszkańcom we wszystkich grupach wiekowych. Park, w którym promujemy aktywność ruchową odpowiednią do wieku i sprawności fizycznej doskonale komponuje się z klimatem sportowej Malty - wyjaśnia Beata Urbańska, miejska radna i mama autorki zwycięskiego projektu.

  Nowy plac zabaw to nie jedyna inwestycja, zrealizowana w ramach PBO, która została oddana do użytku w ostatnich dniach. W weekend świętowano ukończenie "Plażojady". Projekt zakładał rewitalizację plaż i nabrzeży trzech poznańskich jezior - Kierskiego, Strzeszyńskiego i Rusałki. W ramach tej inicjatywy pojawiły się nowe place zabaw i miejsca aktywności fizycznej, a także niezbędną dla plażowiczów, rowerzystów i pieszych infrastruktura.
  Zobacz galerię
  Niebawem (do końca 2017 r. lub na początku 2018 r.) ukończonych zostanie też wiele projektów drogowych. To m.in. montaż oświetlenia przy ul. Jasna Rola, naprawa chodników na Wildzie, budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego na ul. Ostrowskiej czy przedłużenie chodnika i drogi rowerowej od ul. Spławie do ul. Ustrzyckiej. Na ukończeniu są tez niektóre inwestycje sportowe, np. boisko dla mieszkańców Żegrza czy renowacja stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie.  Zobacz też: Jak zaoszczędzić przed świętami?

  Źródło: Dzień Dobry TVN  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo