Osiedlowa zgoda buduje lepszy Poznań

  Osiedlowa zgoda buduje lepszy Poznań

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Osiedlowa zgoda buduje lepszy Poznań
  Koalicja pięciu rad osiedli to ewenement nie tylko w skali Poznania, ale również i całej Polski. Wcześniej rzadko bowiem słyszało się o tym, by w jakimkolwiek polskim mieście, poszczególne osiedla chciały ze sobą współpracować tak mocno we wspólnych dla nich sprawach.
  Osiedlowa zgoda buduje lepszy Poznań
  CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST


  Przedstawiciele wszystkich osiedli zapewniają, że to będzie krok do przodu, który ułatwi im pracę nie tylko na rzecz swoich osiedli, ale całego śródmieścia. I trudno się z nimi nie zgodzić. Na razie wszystko wskazuje na to, że każda ze stron może odnieść z tego projektu korzyści.
  W tym także miasto, któremu również powinno zależeć na tym, by członkowie samorządu pomocniczego rozmawiali ze sobą i wymieniali się pomysłami, a nie kłócili. Tak, przynajmniej w zamierzeniu, ma to wyglądać w Poznaniu.

  Większość poznaniaków prawdopodobnie zgodziłaby się, że problemy, o których mówią członkowie rad osiedli, wymagają rozwiązania. Kłopoty związane z punktami sprzedaży alkoholu w centrum Poznania, poznańskim dworcem kolejowym czy powrotem nad Wartę były już szeroko komentowane. Jeśli koalicja rad osiedli może pomóc w ich rozwiązaniu, to nie pozostaje nic innego jak tylko przyklasnąć takim działaniom.

  Życzę powodzenia inicjatorom tej koalicji, bo teoretycznie wszystko wygląda na dokładnie przemyślane i dopracowane. Na razie wszyscy mówią jednym głosem oraz zgodnie podkreślają zalety tego przedsięwzięcia. I niech ta zgoda pozostanie jak najdłużej. Bo przecież zgoda buduje. Buduje dobrą atmosferę i lepsze miasto.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo