Osiem goli piłkarek Medyka Konin. Najgroźniejsze rywalki do tytułu też trafiły osiem razy

Ewa Pajor zdobyła dwa gole dla Medyka
Ewa Pajor zdobyła dwa gole dla Medyka Joanna Sypniewska/sportowykonin.pl
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin zrobiły następny krok w kierunku obrony tytułu mistrzyń Polski. W sobotę koninianki pewnie i wysoko pokonały przed własną widownią AZS PSW Biała Podlaska 8:0 (5:0) i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek prowadzą w tabeli, korzystniejszym bilansem spotkań bezpośrednich wyprzedzając Zagłębie Lubin, które również 8:0 wygrało z GOSiR-kami Piaseczno.

Mecz na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego był jednostronnym widowiskiem. Losy spotkania rozstrzygnięte zostały praktycznie w niespełna kwadrans, bo po 13 minutach, piłkarki Medyka POLOmarket prowadziły już 3:0.
Strzelecki popis mistrzyń Polski rozpoczęła w drugiej minucie kapitalnym strzałem Ewelina Kamczyk. Bardzo ładna była również czwarta bramka zdobyta pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z około 25 metrów przez Patrycję Balcerzak.

– To był naprawdę bardzo dobry występ mojego zespołu. Widać wyraźnie, że forma dziewczyn rośnie. Tak grający zespół chciałbym widzieć w każdym spotkaniu. Jeżeli w pozostałych meczach dziewczyny zaprezentują przynajmniej taką dyspozycję, a możemy grać jeszcze lepiej, o tytuł –mistrzowski jestem spokojny - ocenił Roman Jaszczak, trener Medyka POLOmarket Konin.

I tak bardzo wysoki rezultat mógł być jeszcze wyższy. Między innymi po strzale Ewy Pajor w 57. minucie piłka trafiła w słupek bramki gości. W drugiej połowie trener Jaszczak, chcąc oszczędzić grającą z lekkim urazem bramkarkę Annę Szymańską, bez obawy o wynik mógł sprawdzić rezerwową bramkarkę Karinę Kałużną. Przeprowadzona już w 23. minucie zmiana Aleksandry Sikory też była spowodowana tym, że trener Jaszczak postanowił oszczędzić zawodniczkę, która nie była w pełni sił.

– Zdrowie jest najważniejsze, a Ania i Ola w pełnej dyspozycji będą nam potrzebne w kolejnych meczach – wyjaśnił Roman Jaszczak.

W następnym spotkaniu ekstraligi zespół Medyka POLOmarket Konin w niedzielę 31 maja o godzinie 11 zmierzy się na wyjeździe z 1FC Katowice.

Medyk POLOmarket Konin - AZS PSW Biała Podlaska 8:0 (5:0).
Bramki
: 1:0 Ewelina Kamczyk (2), 2:0 Ewa Pajor (6), 3:0 Patrycja Balcerzak (13), 4:0 Balcerzak (36. wolny), 5:0 Anna Gawrońska (39), 6:0 Pajor (61), 7:0 Radosława Sławczewa (63), 8:0 Marta Woźniak (65).
Medyk POLOmarket: Szymańska (46. Kałużna) – Matysik (46. Zawiślak), Sławczewa, Ficzay, Grzywińska (81.Sobolewska) – Kamczyk, Balcerzak, Szewczuk, Sikora (23. Woźniak) – Pajor, Gawrońska.