Oskarża Stokłosę i sam może wpaść w tarapaty. Kompromitujące...

  Oskarża Stokłosę i sam może wpaść w tarapaty. Kompromitujące nagrania w sądzie [POSŁUCHAJ]

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pilska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Roberta Kiełka, który oskarża w procesie Henryka Stokłosy. Prokurator miał złamać prawo ujawniając osobom postronnym tajemnice ze śledztwa narażając przy tym chroniony prawem interes innych osób. W sprawie pojawia się także główny świadek oskarżenia Marian Janowiak oraz małżeństwo Lemanowiczów z Piły związanych ze Stowarzyszeniem Ekologicznym Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej i Ruchem Przeciw Bezradności Społecznej.
  Prokurator Robert Kiełek ma teraz na głowie dwa śledztwa

  Prokurator Robert Kiełek ma teraz na głowie dwa śledztwa ©Waldemar Wylegalski

  Doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prokuratora, który złożył jeden z lokalnych dziennikarzy, wpłynęło nie tylko do pilskiej prokuratury, ale także do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, która oskarżała Stokłosę i w której jeszcze niedawno pracował Robert Kiełek, obecnie szef prokuratury w Wołominie.

  Pilska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez prokuratora - miał ujawnić tajemnicę ze śledztwa

  Piła wszczęła śledztwo, natomiast Warszawa przekazała doniesienie do miejscowej prokuratury apelacyjnej: śledztwa w sprawie swojego prokuratora i tak by nie mogła prowadzić. Z kolei dwóch śledztw w jednej sprawie też być nie może, co wskazuje na to, że sprawa zostanie w Pile.

  Czytaj także:
  Henryk Stokłosa zablokował końcowkę swojego procesu


  Dziennikarz zarzucił prokuratorowi w doniesieniu nie tylko przekroczenie uprawnień, ale także instruowanie i nakłanianie świadka do składania zeznań zgodnie z jego oczekiwaniami.
  Tym świadkiem miał być właśnie Marian Janowiak, a spotkanie z nim miało zostać zaaranżowane przez Lemanowiczów. Oni również mieli wywierać wpływ na jego zeznania. To również do nich należało "archiwum" nagrań rozmów telefonicznych i wymiany e-maili dotyczących procesu Stokłosy.

  POSŁUCHAJ NAGRAŃ:
  - Zabezpieczyliśmy sprzęt komputerowy oraz płyty z nagraniami, na których mogą znajdować się dowody potwierdzające treść doniesienia - mówi Maria Wierzejewska-Raczyńska, prokurator rejonowy w Pile.

  Część materiałów zdążyła jednak wcześniej przedostać się do sieci. Można w niej znaleźć między innymi treść nagrania rozmowy Krystyny Lemanowicz z Marianem Janowiakiem: "Wiem, że pan mnie nie zna, ale ja pana bardzo dobrze znam. I wiele o panu słyszałam. Dzwonię jakby z upoważnienia pana Roberta Kiełka i swoim własnym" oraz wymianę informacji między Krystyną Lemanowicz a prokuratorem: - Nie wiem, na jaką okoliczność został powołany X.? - X. był informatorem CBŚ udokumentowanym w aktach sprawy".

  POSŁUCHAJ NAGRAŃ:


  Zdaniem Renaty Mazur, rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w spotkaniu prokuratora ze świadkiem nie było nic złego.

  - Nie ma przepisów, które by zabraniały prokuratorowi spotkać się ze świadkiem - mówi prokurator Renata Mazur. - Każdy może przyjść do prokuratora.

  Zostaje jednak jeszcze wątek ujawnienia tajemnicy wyjaśniany przez pilską prokuraturę.


  POSŁUCHAJ NAGRAŃ:
  Z prokuratorem Robertem Kiełkiem nie udało nam się wczoraj skontaktować. Milczał również telefon Krystyny Le-manowicz. Z kolei Stowarzyszenie Ekologiczne Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej wydało wczoraj oświadczenie, iż nie inicjowało i nie brało udziału w nagraniach, które zostały ujawnione w internecie.

  - Zgodnie z uzyskanymi informacjami od osób, które brały w nim udział, nagranie to wykonane zostało w ramach obowiązków dziennikarskich przez grupę realizacyjną telewizji lokalnej - oświadcza Irena Sienkiewicz, prezes stowarzyszenia.

  Na wczorajszej rozprawie obrońcy Henryka Stokłosy złożyli wniosek o dołączenie części nagrań do akt sprawy uzasadniając to podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez oskarżyciela. Decyzja o tym, czy będą dowodami w sprawie, zależy teraz od sądu. Tym, co się znalazło na nagraniach sam Henryk Stokłosa nie jest zaskoczony.

  - Mogłem się tego spodziewać po panu prokuratorze - mówi Henryk Stokłosa. - Ocenę pozostawiam jednak prokuraturze.

  Proces Stokłosy na wokandzie
  Niewykluczone, że w piątek prokurator Robert Kiełek pojawi się w sądzie okręgowym na rozprawie.
  Powód? W procesie Stokłosy mają dziś zeznawać byli już dyrektorzy departamentów z Ministerstwa Finansów, Andrzej Ż. i Sławomir M., którzy mieli przyjąć łapówki od byłego senatora. To był pierwszy wątek śledztwa przeciwko niemu. Sam proces toczy się od kwietnia 2009 r.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kamień u szyi Kamila

  kilobajt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  Kamil Ceranowski ukradł z prywatnego domu zasób informatyczny komputera, podsłuchiwał osoby, które w dobrej wierze współracowały z nim przez pewien czas. Kamil Ceranowski sprzedał ten zasób...rozwiń całość

  Kamil Ceranowski ukradł z prywatnego domu zasób informatyczny komputera, podsłuchiwał osoby, które w dobrej wierze współracowały z nim przez pewien czas. Kamil Ceranowski sprzedał ten zasób informatyczny Stokłosie, lub oddał za darmo ze strachu, że go wyrzucą z roboty, a żona w ciąży i samochód toyota w lizingu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nagie fakty

  megabajt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 12

  Kamil Ceranowski ze Złotowa - redaktor naczelny MediaVectra Express TV w Pile ul. Dąbrowskiego 8 - ukradł z domu osób prywatnych zawartość informatyczną komputera i sprzedał, lub oddał za darmo...rozwiń całość

  Kamil Ceranowski ze Złotowa - redaktor naczelny MediaVectra Express TV w Pile ul. Dąbrowskiego 8 - ukradł z domu osób prywatnych zawartość informatyczną komputera i sprzedał, lub oddał za darmo wskutek stosownego oddziaływania koterii Stokłosów powiązanych z Noską i Szalbierzem, tę dokumentację. Portal dzienniknowy.pl należący w całości do sitwy rodziny Stokłosów, przestępczo publikuje do dzisiaj ukradzione, a więc Stokłosa i jego kobieta Anna Stokłosa de domo Jarochowska występują tu jako paserzy i bezpośredno zainteresowani mafiozi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prawo do zbierania informacji

  MMarc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 32 / 27

  Ceranowski Kamil informował o procesie, ale raczej wynikało, że trzyma stronę ekoterorystów. Martwiło mnie, że daje się podpuszczać i tendencyjnie pokazuje proces w programie lokalnym na vectra...rozwiń całość

  Ceranowski Kamil informował o procesie, ale raczej wynikało, że trzyma stronę ekoterorystów. Martwiło mnie, że daje się podpuszczać i tendencyjnie pokazuje proces w programie lokalnym na vectra oraz na stronie expresstv.pl. Jednak finał sprawy pokazał profesjonalne i uczciwe podejście do etosu dziennikarza. Mógł to przemilczeć i hucpa trwałaby w najlepsze. Nie można pozwalać na manipulację w procesach bo ofiarą takiego pokroju prokuratorów może paść ktoś z nas. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szok

  Maniek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

  Jestem w szoku, taki prokurator powinien chyba zostać zatrzymany, przecież te nagrania całkowicie kompromitują prokuraturę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SUPER DZIENNIKARZ

  igor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 29

  CERANOWSKI to GOŚĆ!!!! NIE ZMIĘKŁ!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SUPER DZIENNIKARZ

  igor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 18

  CERANOWSKI to GOŚĆ!!!! NIE ZMIĘKŁ!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  audio

  Gracja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 33

  ceranowski się nie pierdoli w tańcu, walił w Stokłosę do samego końca w TV, ale jak się okazało że nic na niego nie znalazł to zniszczył prokuratora.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo