Ósma wygrana warciarzy, tym razem w Pruszkowie

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Warty przynajmniej przez jeden dzień będą liderem drugiej ligi
Piłkarze Warty przynajmniej przez jeden dzień będą liderem drugiej ligi Fot. Waldemar Wylegalski
W piątkowym meczu 10. kolejki II ligi Warta Poznań w bardzo dobrym stylu pokonała na wyjeździe Znicza Pruszków 3:0 (1:0). To ósme zwycięstwo Warty w obecnym sezonie. Dzięki wygranej, podopieczni trenera Petra Nemeca powrócili na fotel lidera tabeli.

Spotkanie w Pruszkowie drużyna Warty wygrała jak najbardziej zasłużenie. Już w 8. minucie na prowadzenie wyprowadził zielonych Adrian Laskowski i tak naprawdę zieloni ani na moment nie stracili kontroli nad wydarzeniami na murawie.

Na 2:0 podwyższył po zmianie stron Krystian Sanocki w 53. minucie, a efektowne zwycięstwo przypieczętował dwie minuty później Adrian Cierpka.

Sukces zespołu trenera Petra Nemeca nie podlegał dyskusji, a gdyby poznaniacy byli skuteczniejsi, zwycięstwo w Pruszkowie mogło być jeszcze bardziej okazale. Oprócz punktów cieszyć musi fakt, że zieloni znowu zagrali na zero z tyłu, praktycznie nie popełniając poważniejszych błędów w defensywie.

Następny mecz Warta rozegra w sobotę, 30 września. O godzinie 16 zieloni podejmować będą na własnym stadionie czwarty w tabeli zespół drugiej ligi, ŁKS Łódź.

Znicz Pruszków – Warta Poznań 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Adrian Laskowski (8), 0:2 Krystian Sanocki (73), 0:3 Adrian Cierpka (75).
Warta: Lis – PatrzykątI, Dejewski, Kiełb, Kieliba, Jasiński (67.Marciniak) – A. Laskowski (82.Chopcia), Biegański (53.Sanocki żk), Cierpka, Kalupa – Przybyła (85. Szynka).