Ósmoklasisto, poznaj naszą szkołę

Materiał informacyjny

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu to szkoła z ponad 60-letnią tradycją i osiągnięciami. Budynek Szkoły, zlokalizowany na poznańskim Raszynie, z zapleczem boisk sportowych i przyszkolnym ogrodem, posiada nowoczesne sale lekcyjne oraz profesjonalnie wyposażone warsztaty szkolne. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna gwarantuje uczniom indywidualną ścieżkę rozwoju i możliwość zdobycia wykształcenia oraz zawodu cenionego na rynku pracy.

W skład Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych wchodzą: Technikum Budowlano-Drzewne, XXVIII Liceum Ogólnokształcące, Branżowa Szkoła I i II stopnia oraz szkoły dla dorosłych.

W Technikum uczymy zawodów cenionych na rynku pracy, m. in. technik budownictwa, technik robót wykończeniowych, technik architektury krajobrazu. Jedyni w Poznaniu i okolicy kształcimy techników technologii drewna i techników inżynierii sanitarnej! Na bieżąco umożliwiamy uczniom dostęp do nowoczesnych technologii.

W Liceum mamy klasy o profilach: manager kultury oraz kryminologia i resocjalizacja. By zapewnić młodzieży wysoki poziom kształcenia i uatrakcyjnić edukację, współpracujemy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz Teatrem Ósmego Dnia. Polecamy blogi prowadzone przez uczniów liceum: namarginesiezsbd.blogspot.com i resocjalizacja-trudny-wyraz.tumblr.com.

Branżowa Szkoła kształci w zawodach budowlanych i drzewnych. Uczeń może odbywać praktyki w warsztatach szkolnych lub współpracujących ze szkołą firmach.

Niezależnie od tego, czy uczeń kształci się w technikum, liceum czy szkole branżowej, dostaje możliwość rozwoju pasji i talentów. Szkoła bierze udział w licznych projektach, umożliwiających zagraniczne staże zawodowe i szkolenia. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, instytucjami prawnymi oraz przedsiębiorstwami uczniowie mają okazję uczestniczyć w konferencjach, prelekcjach, wykładach, szkoleniach i pokazach branżowych. Technicy architektury krajobrazu już od lat realizują praktyki m.in. w Ogrodzie Botanicznym UAM, uczniowie liceum ogólnokształcącego odbywają cyklicznie spotkania z sędziami, prawnikami oraz oglądają spektakle teatralne.

ZSB-D to bez wątpienia miejsce z duszą. Liczne wydarzenia, koła zainteresowań, wyjazdy edukacyjne, przytulna biblioteka ze stale wzbogacanym księgozbiorem, prężnie działająca sekcja sportowa, darmowe wi-fi, szkolna Strefa Chillout… to także Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego na Raszynie w Poznaniu!

Ósmoklasisto! Poznaj naszą szkołę! Wejdź na naszą stronę: www.zsbd.pl

Materiał oryginalny: Ósmoklasisto, poznaj naszą szkołę - Głos Wielkopolski

Dodaj ogłoszenie