Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach kończy 75 lat

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
W programie obchodów 75-lecia znalazł się spektakl z udziałem uczniów i absolwentów placówki
W programie obchodów 75-lecia znalazł się spektakl z udziałem uczniów i absolwentów placówki Materiały prasowe
W piątek, 3 czerwca, swój jubileusz obchodzi Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Placówka kończy już 75 lat.

- To serce Owińsk, które bije nieprzerwanie już 75 lat. Dziś podczas gali, będzie okazja nie tylko do podziękowań i wspomnień, ale także dyskusji dotyczącej przyszłości tego miejsca. A planów i pomysłów mamy wiele

- mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

75. urodziny ośrodka rozpoczynają się o godz. 10. Zainauguruje uroczysta gala, a zaraz po niej zaproszeni goście będą mogli obejrzeć spektakl z udziałem uczniów i absolwentów placówki. Po zakończeniu tej części jubileuszu dla wszystkich wychowanków, rodziców i kadry pedagogicznej odbędzie się w Parku Orientacji Przestrzennej piknik z wieloma atrakcjami i niespodziankami.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach mieści się w kompleksie pocysterskim. To tutaj samodzielnego życia uczy się młodzież z całego kraju.

Tu mieszczą się szkoła podstawowa, liceum, szkoła branżowa I stopnia i szkoła przysposabiająca do pracy, a także biblioteka i internat. W szkole podstawowej nauka odbywa się na dwóch etapach. Atutem są zespoły klasowe liczące maksymalnie 10 osób.

Uczniowie do swej dyspozycji mają nie tylko nowoczesne wnętrza przystosowane do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Unikatem na skalę światową, jest otwarty w 2012 roku Park Orientacji Przestrzennej, który zwyciężył w konkursie „Polska pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”, w kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom”.

Opuszczony szpital psychiatryczny pod Poznaniem od lat przyciąga osoby żądne wrażeń. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tragicznej historii tego miejsca. Kliknij tutaj, przejdź dalej i sprawdź szczegóły --->Zobacz też: Restauracja-widmo w Wielkopolsce. Kiedyś popularny zajazd "Pod Kaczorem" to dziś ruina. Poznajcie jego tajemniczą historię

Opuszczony szpital psychiatryczny pod Poznaniem kryje przera...

Ponadto w placówce działa jedyna w kraju oraz na naszym kontynencie pracownia tyflo-akustyczna, służąca usprawnianiu nauczania orientacji przestrzennej przy wykorzystaniu dźwięków otoczenia. Powstaje tu biblioteka zapachów, w której już teraz zgromadzono ponad 6 tysięcy próbek, dzięki czemu poznamy zapach np. smaru lokomotywy, pyłu bursztynu czy... kupy słoni.

Jedzenie w szpitalach - dobre czy niedobre? Ten temat od lat budzi wiele kontrowersji. Pacjenci często skarżą się na posiłki, jakie przychodzi im jeść podczas pobytu w szpitalu. Poprosiliśmy czytelników "Głosu Wielkopolskiego", by podzielili się swoimi wrażeniami na temat szpitalnego jedzenia. W poniższej galerii zamieściliśmy zdjęcia przesłane przez naszych czytelników. Zobacz, jak wyglądają posiłki oferowane przez wielkopolskie szpitale --->Czytaj też: Ogromne rachunek po wizycie u dentysty? Zęby można leczyć za darmo! Zobacz, co Ci przysługuje w ramach NFZ

Jedzenie w szpitalach może zaskoczyć! Co jedzą pacjenci? Tak...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski