Ostatni dzwonek na zakup teraz i skorzystanie z dopłaty MdM...

  Ostatni dzwonek na zakup teraz i skorzystanie z dopłaty MdM 2017

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ostatni dzwonek na zakup teraz i skorzystanie z dopłaty MdM 2017
  1/3
  przejdź do galerii
  W marcu wyczerpały się środki z MdM-u na rok 2016. Na rynku nieruchomości nadal panuje ożywienie. Ile środków pozostało z puli rządowego programu dopłat na 2017 rok?
  W zeszłym miesiącu banki ogłosiły zakończenie przyjmowania wniosków na kredyt z dopłatą w ramach rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych. Okazało się, że chętnych jest znacznie więcej niż w poprzednich latach. Na ten fakt na pewno wpłynęła nowelizacja ustawy, która została wdrożona w ubiegłym roku i poprawiła sytuację zwłaszcza dużych rodzin, dla których została zniesiona granica wieku, a także pierwotne ograniczenie dotyczące innej nieruchomości.

  Osoby, które zamierzały zakupić własne M jeszcze w tym roku, a co za tym idzie, zaciągnąć kredyt, ucieszyła informacja, że istnieje możliwość składania wniosku na budżet dopłat z roku 2017. Jak się okazuje – chętnych jest sporo. Przez dwa tygodnie kwietnia z puli 373 mln złotych, zostało wykorzystanych prawie 30 proc., co pozwala szacować, że i te środki niedługo się skończą, wówczas osoby zainteresowane tym programem, będą musiały poczekać do przyszłego roku.

  Firma LINEA, która sukcesywnie rozbudowuje podpoznańską Dąbrówkę, dostosowała system płatności do nowych warunków. Gotowe mieszkania można kupić i odebrać jeszcze w tym roku, a ostatnią transzę kredytu sfinalizować z dofinansowania w ramach rządowego programu dopłat MdM na początku roku 2017. Jednakże to nie koniec aktualności od dewelopera. Do sprzedaży wprowadzony został nowy typ budynku – „Largo”, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Powstaną tu przestronne mieszkania i domy w zabudowie szeregowej, o powierzchni 75 mkw., z dedykowanymi ogródkami i dwoma miejscami parkingowymi. Promocyjna cena takiego lokalu to 316 000 zł, przewidziany termin ukończenia nowej inwestycji został zaplanowany na wrzesień 2017 roku.

  Oferta dewelopera: www.dabrowka.com.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej