Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Ostatnie chwile głosowania na Lokalne Grupy Działania

  Ostatnie chwile głosowania na Lokalne Grupy Działania

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ostatnie chwile głosowania na Lokalne Grupy Działania
  Już tylko godziny pozostały do zakończenia głosowania w naszym plebiscycie. Niebawem poznamy Najaktywniejszą Lokalną Grupę Działania.
  Ostatnie chwile głosowania na Lokalne Grupy Działania
  Jest ich 29 i każda codziennie działa dla dobra mieszkańców gmin wchodzących w ich skład. Do tej pory praca Lokalnych Grup Działania nie była szerzej znana mieszkańcom Wielkopolski. Właśnie po to z pomocą Urzędu Marszałkowskiego zorganizowaliśmy plebiscyt na„Najaktywniejszą Lokalną Grupę Działania Wielkopolska 2016”. Teraz wielkimi krokami dobiega on końca i to ostatnie chwile, żeby oddać głos.

  Można to zrobić za pomocą SMS o treści LGD i po kropce wpisać numer, które wybrane stowarzyszenie ma w naszym plebiscycie. Wiadomości wysyłamy na numer 72355 (koszt SMS to 2,46 zł z VAT). Jednak możemy to zrobić już tylko dzisiaj do północy!

  Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016 - ZOBACZ


  Wczoraj w południe na prowadzeniu w plebiscycie ze zdobytymi 223 głosami była LGD „Puszcza Notecka” (LGD.26). Tuż za nią znalazło się wcześniej liderujące w konkursie Stowarzyszenie „Długosz Królewski” (LGD.9), które do tej pory otrzymało 182 głosy czytelników. Na najniższym stopniu podium jest na razie LGD „Solna Dolina” (LGD.3). Głosowaliście na nie 118 razy. SMS-ów potrzebuje „LGD7 - Kraina Nocy i Dni” (LGD.10), ponieważ niewiele brakuje mu, by zająć trzecie miejsce.

  Nagrodami w plebiscycie są bony na artykuły i sprzęt biurowy, a dla zwycięzców dodatkowo film promujący ich działalność.

  Sołtysi w Sejmie

  Przez cały miesiąc prezentowaliśmy wszystkie LGD, na które możecie oddawać głosy. Dziś zostały już tylko dwie. To Lokalna Grupa Działania Krajna Złotow-ska (SMS o treści LGD.15) i Stowarzyszenie „Unia Nadwarciań-ska” (LGD.16).

  - Stowarzyszenie zostało założone w 2015 roku i jest jedną z najmłodszych Lokalnych Grup Działania w Wielkopolsce. Swoim terenem działania obejmujemy obszar Powiatu Złotow-skiego, najbardziej wysuniętego powiatu na północ Wielkopolski - piszą o sobie przedstawiciele LGD Krajna Złotowska.

  Dodają, że stowarzyszenie powstało, ponieważ mieszkańcy regionu potrzebowali aktywizacji i przemian obszarów, na których mieszkają.

  Stowarzyszenie zaznacza, że mimo dopiero roku działania aktywnie działa dla rozwoju swojego regionu. Organizuje wydarzenia i pozyskuje środki na ich realizację. - Zrealizowaliśmy wspólnie z mieszkańcami i samorządami kilka drobnych projektów, np. „Jak zaplanować rozwój wsi od nowa”, „Dziedzictwo Kulinarne Krajny Złotowskiej”, Rękodzielnicy na Jarmarku Krajeńskim. Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego reprezentowaliśmy też Wielkopolskę podczas targów Tour Salon w Poznaniu - tłumaczą przedstawiciele LGD.

  Dla najaktywniejszych sołtysów z powiatu zorganizowali także wyjazd do Sejmu i na spotkanie z wiceministrem rolnictwa.

  Długoterminowym celem LGD jest rozwój turystyki na Krajnie.

  Imprezy z tradycjami

  Unia Nadwarciańska to prężnie działająca organizacja, która pochwalić się może imprezami kulturalnymi z długoletnią tradycją.

  Niewątpliwie jedną z nich jest Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. To impreza o zasięgu ogólnopolskim, odbywająca się na przełomie maja i czerwca od 2005 r.

  Unia organizuje też „Spotkania z Folklorem” - imprezę promującą folklor Wielkopolski, a często i sąsiednich Kujaw. Wszystko za sprawą przybywających do Słupcy zespołów ludowych i śpiewaków.

  Stowarzyszenie jest propagatorem kulturalnego i zdrowego stylu życia. Organizuje m.in. spływy kajakowe, projekty kulinarne „Smaki Regionu” czy warsztaty z garncarstwa.

  Stowarzyszenie działa też z myślą o gospodyniach. To właśnie dla nich zorganizowało warsztaty z carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. Za sprawą Stowarzyszenia Unia Nadwarciańska odbyły się też niecodzienne lekcje historii.

  Współpraca: Beata Pieczyńska

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo