Oszustwo w Wielkopolsce. Był przekonany, że pomaga policjantom. Stracił kilkaset tysięcy złotych!

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
Starszy mężczyzna był przekonany, że pomaga policjantom w rozpracowaniu grupy nieuczciwych pracowników banków, okradających klientów. Wągrowczanin zdecydował się na przekazanie osobie podającej się za policjanta ogromnej sumy pieniędzy.
Starszy mężczyzna był przekonany, że pomaga policjantom w rozpracowaniu grupy nieuczciwych pracowników banków, okradających klientów. Wągrowczanin zdecydował się na przekazanie osobie podającej się za policjanta ogromnej sumy pieniędzy. NAM/archiwum
W Wągrowcu pojawił się fałszywy policjant! Jego ofiarą padł mieszkaniec stolicy powiatu wągrowieckiego. Starszy mężczyzna stracił ogromną sumę pieniędzy. Sprawą zajmują się już prawdziwi policjanci z komendy w Wągrowcu.

Oszuści znów uderzyli w Wągrowcu. Tym razem oszust podszył się pod policjanta. W mit o trwającej akcji funkcjonariuszy i potrzebnej pomocy uwierzył jeden z wągrowczan. Starszy mężczyzna był przekonany, że pomaga policjantom w rozpracowaniu grupy nieuczciwych pracowników banków, okradających klientów. Wągrowczanin zdecydował się na przekazanie osobie podającej się za policjanta ogromnej sumy pieniędzy.

Fałszywy policjant w Wągrowcu oszukał starszego mężczyznę

- Starszy mężczyzna, nakłoniony do wypłaty bardzo dużych pieniędzy z posiadanego konta, przekazał je osobie podającej się za policjanta prowadzącego postępowanie. Został zmanipulowany w taki sposób, że cały czas był przekonany o braniu udziału w policyjnej akcji - informują przedstawiciele policji w Wągrowcu.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że straty liczone są w setkach tysięcy złotych. Jak podkreślają policjanci, oni nigdy nikogo nie proszą o przekazywanie pieniędzy czy wypłatę środków z konta ze względu na trwające śledztwo.

- Apelujemy do pracowników banków ich filii i kas, aby wykazali pewną dozę zainteresowania w przypadkach, gdy starsze osoby podejmują bardzo duże pieniądze. Wezwanie na miejsce prawdziwych policjantów i rozmowa, może udaremnić działanie przestępców - podkreślają policjanci.

Oszuści w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim

Niestety nie jest to pierwszy przypadek kiedy mieszkańcy powiatu wągrowieckiego padają ofiarami oszustów. W czerwcu informowaliśmy o mieszkance ziemi wągrowieckiej, która straciła blisko 40 tysięcy złotych. Jak informowali wówczas przedstawiciele policji, oszuści wówczas podszyli się pod brokerów i oferowali akcje Orlenu.

- Oszuści do swojego działania wykorzystują portale społecznościowe, na których przedstawiają ofertę gigantycznych zysków. Manipulują potencjalną ofiarą, która sama się do nich zgłasza, po konkretną ofertę zakupu akcji - informowała policja.

Zdarzało się, że wielokrotnie oszuści zasypywali także mieszkańców powiatu wągrowieckiego wiadomościami SMS lub e-mail z koniecznością dopłaty brakującej sumy do rachunku lub fałszywym linkiem do śledzenia przesyłki. Po otwarciu się strony wyglądającej jak bankowa, wchodzili w posiadanie danych do kont osób, które dały się nabrać.

Oszuści cały czas wymyślają także nowe metody.

- Sprawcy wykorzystują różne legendy i historie po to, by zmanipulować rozmówcę i uzyskać dostęp do jego smartfona lub komputera, a w konsekwencji do rachunku bankowego. Ofiara spoofingu, sugerując się numerem, który wyświetlił się na telefonie jest przekonana, że prowadzi rozmowę z infolinią banku, pracownikiem urzędu lub policjantem. We wszystkich rozmowach zawsze występuje jeden element – presja czasu i poczucie zagrożenia. Przestępca stara się wystraszyć rozmówcę, by działał pod wpływem emocji - informowali policjanci.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Źródło: wagrowiec.naszemiasto.pl

Więzienie w Rawiczu owiane jest złą sławą. Przez większość swojego funkcjonowania - m.in. podczas zaborów, okupacji niemieckiej i w czasach PRL - uchodziło za jedno z najcięższych w Polsce. Przebywali tu skazani w procesach politycznych. Nie brakuje znanych nazwisk, których właściciele byli niewygodni dla panującej w danym czasie władzy. Wśród nich znajdowali się idealiści, przedstawiciele inteligencji, duchowni oraz wojskowi, m.in. Bartoszewski, Skalski czy Gomułka.Zobacz, kto trafił do tego więzienia --->Czytaj też: Tak kiedyś wyglądało więzienie we Wronkach. Na przestrzeni lat obrosło wieloma legendami

Wielkopolskie więzienie owiane złą sławą. Tu odsiadywali wyr...

Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie