MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto najlepsze szkoły ponadpodstawowe w Wielkopolsce. Znalazły się w rankingu Zwolnieni z Teorii. W tych technikach i liceach uczą najlepiej

Szymon Paź
Szymon Paź
Tam najlepiej uczą współpracy, innowacyjności, gotowości na zmianę, empatii i poczucia sprawności. Sprawdź ranking szkół Zwolnieni z Teorii ===>>>
Tam najlepiej uczą współpracy, innowacyjności, gotowości na zmianę, empatii i poczucia sprawności. Sprawdź ranking szkół Zwolnieni z Teorii ===>>>Stiopa, GSV, Wiesława Amietszajewa
Zakończyła się X edycja Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Wzięło w niej udział 7,5 tysiąca uczniów z całego kraju. Szkoły, które wspierały swoich uczniów w ich własnych działaniach zostały ujęte w rankingu szkół Zwolnieni z Teorii. Kto wypadł w nim najlepiej w Wielkopolsce?

Najlepsze szkoły Wielkopolski wg Zwolnieni z Teorii

Najlepsze szkoły w rankingu Zwolnieni z Teorii

W tym roku zwyciężyło w nim III Liceum Ogólnokształcące Meritum z Siemianowic Śląskich. Drugie miejsce zajęło Technikum w Zespole Szkół nr 1 z Bartoszyc, a trzecie - XIX Liceum Ogólnokształcące z Warszawy. Zdaniem twórców rankingu to w tych szkołach najlepiej stawia się na rozwój kompetencji miękkich wśród uczniów.

Sprawdź, jak poszło w tym rankingu szkołom ponadpodstawowym z województwa wielkopolskiego:

Złote Wilki w ręce wielkopolskich uczniów

Aż trzy wielkopolskie projekty nagrodzono Złotymi Wilkami, nagrodami dla najlepszych projektów społecznych w Polsce prowadzonych rzez uczniów. Były to.

  • Eco Mode 2.0XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu w kategorii "ekologia", w którym licealiści przygotowali kurs online dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych związany ze zmianami klimatycznymi, recyklingiem i utylizacją uciążliwych odpadów.

  • Wirtualne SpołeczeństwoZespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kępnie w kategorii "przestrzeń miejska", w którym poprzez digitalizację miejsc i dóbr kulturowych zasoby te mogły zostać udostępnione osobom z niepełnoprawnościami. Był to jedyny projekt nagrodzony Złotym Wilkiem w tej kategorii.

  • Ctrl+Code VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w kategorii "projekt technologiczny", który ma pomóc uczniom szkół podstawowych ugruntować ich wiedzę z informatyki, w szczególności z programowania.

Czym jest Olimpiada Zwolnieni z Teorii?

To ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którego celem jest sprawdzenie umiejętności miękkich uczniów - współpracy, innowacyjności, gotowości na zmianę, empatii i poczucia sprawczości. W tym roku wzięło w nim udział niemal 25 proc. wszystkich szkół ponadpodstawowych w kraju i 7,5 tysiąca uczniów.

Stanęli oni przed zadaniem przeprowadzenia własnego projektu w zakresie: edukacji, ekologii, kultury, społeczeństwa obywatelskiego, społeczności lokalnej, przestrzeni miejskiej, zdrowia i sportu, wydarzenia publicznego, reklamy społecznej, zbiórki charytatywnej oraz projektu technologicznego.

Najlepsze z tych projektów zostały nagrodzone Złotymi Wilkami. Szkoły, które wzięły udział w olimpiadzie trafiły zaś do rankingu szkół Zwolnienia z Teorii. Oceniano je pod kątem tego jak wspierały swoich uczniów w przygotowaniu i wykonaniu zgłoszonych przez nich projektów.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski