Pałac Tłokinia Restauracja Hotel

  Pałac Tłokinia Restauracja Hotel

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pałac Tłokinia Restauracja Hotel
  1/5
  przejdź do galerii
  W samym sercu pięknej Tłokini Kościelnej znajdziecie Państwo Restaurację Hotel Pałac Tłokinia, gdzie w otoczeniu starodrzewia parkowego 250-letnich dębów możecie skosztować kuchni polskiej, która ukazuje nowy wizerunek naszej sztuki kulinarnej.
  Pałac Tłokinia to coś więcej niż restauracja, to zaproszenie na spotkanie ze sztuką, historią tego miejsca i posmakowaniem czegoś wyjątkowego.

  Pałac Tłokinia to rezydencja szlacheckiej rodziny Państwa Zofii i Ignacego Chrystowskich, którzy wybudowali ten piękny Pałac. Wkraczając w progi Pałacu można poczuć klimat tamtych lat i zaznajomić się z historią tamtego czasu. Na ścianach odnajdziemy oryginalne zdjęcia z rodzinnych albumów Państwa Chrystowskich ukazujące pierwszych właścicieli w ważnych uroczystościach jak również podczas zajęć dnia powszedniego.

  Dzięki różnorodności sal Pałacu Tłokinia, każda uroczystość, zarówno przyjęcia weselne, jak i komunie, bankiety, urodziny i inne, idealnie wpasują się w klimat pałacowych wnętrz. Dysponujemy również Pałacową Oranżerią, która w połączeniu z Salą Balową, może ugościć do 250 osób.

  Klimatu stylowym salom dodają meble z minionej epoki, stare lampy czy srebrne zastawy, bibeloty, obrazy. Z okien pałacowych sal restauracyjnych rozpościera się piękny widok na park, gdzie natura pozwala na pełen relaks przy śpiewie ptaków.
  Menu restauracji Pałac Tłokinia cechuje sezonowość i dobieranie produktów tylko najwyższej klasy. Tak jak zmieniają się pory roku tak też zmienia się menu naszej restauracji. Ta różnorodność pozwala gościom poczuć się wyjątkowo, umożliwia ciągłe poznawanie nowych smaków i docenianie tego co nie tylko polskie, ale również lokalne. Wielokrotne wyróżnienia w plebiscytach takich jak Poland 100 Best Restaurants, czy też w przewodniku kulinarnym Gault & Millau są potwierdzeniem najwyższej jakości proponowanych dań.

  Na naszych wyjątkowych gości czeka również 27 pokoi różnego standardu. To co podkreśla wyjątkowość naszego obiektu hotelowego, to fakt, iż każdy pokój i apartament wyposażony jest w niepowtarzalne meble antyki, lampy i obrazy z różnych epok. W naszych pokojach możecie Państwo odnaleźć wyposażenie w stylu art deco, secesji, eklektyzmu, Ludwika XVI, Napoleona Boulle czy empire. Każdy pokój wyposażony jest w telewizory LCD, dostęp do Internetu, telefon.

  Pałac Tłokinia Restauracja Hotel to bez wątpienia miejsce godne uwagi i odwiedzenia podczas wizyty w Południowej Wielkopolsce. Zarówno Gość w podróży szukający miejsca na pyszny posiłek czy nocleg, Gość szukający miejsca na spędzenie kilku dni w urokliwym miejscu, jak i rodziny z dziećmi pragnące odpocząć od zgiełku miejskiego znajdą coś dla siebie w Pałacu Tłokinia. Zapraszamy do odwiedzin i gwarantujemy tylko najwyższy standard usług tak jak na Turystyczny Hit Wielkopolski przystało!

  **Pałac Tłokinia, wybudowany w 1919 roku, to majątek rodziny Chrystowskich. Przez dziesiątki lat obiekt gościł wiele znamienitych osób, był miejscem spotkań kulturalnych i uroczystości rodzinnych. W 2010 roku, wraz ze zmianą właściciela, przeszedł gruntowny remont, a od 2012 roku funkcjonuje jako Pałac Tłokinia Restauracja Hotel. Szczegóły historii majątku i rodziny Chrystowskich można odnaleźć w książce „Pałac Chrystowskich w Tłokini Kościelnej”.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo