Papieski tydzień w Głosie Wielkopolskim. Mamy dla Was wyjątkowe upominki!

KARC
Papieski tydzień w "Głosie Wielkopolskim"
W „Głosie Wielkopolskim” przygotowujemy specjalny papieski tydzień z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Do czterech naszych wydań poprzedzających to wydarzenie zostaną dołączone wyjątkowe upominki.

W środę 23 kwietnia, czytelnicy wraz gazetą otrzymają pamiątkowy portret św. Jana Pawła II wraz z oficjalną modlitwą i litanią. Następnego dnia w czwartek do „Głosu Wielkopolskiego” dołączona zostanie książeczka „Święte słowa Jana Pawła II”. Na 48 stronach znajdziecie państwo myśli i nauczanie Karola Wojtyły dotyczące wiary, miłości, nadziei. Znajdą się tam przemyślenia papieża dotyczące istoty człowieczeństwa i rodziny, ale także historii, polityki i mediów. Mecenasem wydania jest Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu.

Zobacz także: Kanonizacja Jana Pawła II już 27 kwietnia. Papież na ARCHIWALNYCH ZDJĘCIACH

W piątek 25 kwietnia specjalne wydanie Magazynu poświęcone Ojcu Świętemu. W naszych tekstach będziecie mogli państwo przeczytać jaki był Karol Wojtyła jako krakowski duchowny, a jaki później już jako papież. Powspominamy też wielkopolskie pielgrzymki papieża.

W wydaniu weekendowym towarzyszącym uroczystościom kanonizacyjnym na Watykanie znajdą się reportaże z Rzymu w przededniu kanonizacji oraz program uroczystości kanonizacyjnych. Znajdziecie państwo u nas także zagraniczne komentarze dotyczące wyniesienia Polaka na ołtarze. Przypomnimy przebieg procesu kanonizacyjnego.

Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym 27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To data symboliczna - uroczystości na cześć Bożego Miłosierdzia ustanowił właśnie polski papież. Stało się to pod wpływem objawień polskiej zakonnicy siostry Faustyny Kowalskiej. Niedziela Bożego Miłosierdzia jest obchodzona zawsze tydzień po Wielkanocy. Teraz , w tym szczególnym dniu, polski papież zostanie wyniesiony na ołtarze.

O kanonizacji Jana Pawła II mówi się, że jest rekordowo szybka. Polak zostanie ogłoszony świętym zaledwie dziewięć lat po śmierci. Trudno się dziwić, tuż po jego śmierci zewsząd słychać było wołanie „santo subito” – „natychmiast święty”. Dla wszystkich oczywiste było, że w osobie Jana Pawła II świat ma przykład świętego. – Już za życia, często tak się do niego zwracano – zdradził goszczący ostatnio w Wielkopolsce Arturo Mari, słynny papieski fotograf.

Partnerem wydań jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a ich mecenasem Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji.

Wideo

Dodaj ogłoszenie