Para Stali nie dała szans rywalom

Tomasz Sikorski
Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik Jakub Pikulik
Żużlowcy Stali Gorzów zdobyli w Ostrowie złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawody oglądało ponad cztery tysiące widzów.

Mistrzostwa par powoli odzyskują swoją rangę, ale w tym roku nie odbyły się jeszcze eliminacje i o medale walczyły zespoły z nominacji. Tytułu bronili żużlowcy Betard Sparty, którzy po złoto sięgnęli... cztery miesiące temu, bo ubiegłoroczny finał rozegrano na początku tego sezonu. - Trochę dziwnie się czuję, bo tamte zawody były całkiem niedawno. Nie było czasu nacieszyć się tym tytułem - śmiał się Szymon Woźniak, który w międzyczasie został też indywidualnym mistrzem kraju. Mistrz Polski na torze w Ostrowie spisywał się znakomicie, ale tym razem na podium nie stanął.

Wrocławianie mieli szansę na medal, ale w 11. biegu Tomasz Jędrzejak obejrzał czerwoną kartkę i został wykluczony do końca zawodów. Dostał ją za odepchnięcie Adriana Miedzińskiego, który w pierwszym łuku przeszarżował i spowodował upadek nie tylko swój, ale także obu rywali. Osamotniony Woźniak uzbierał jeszcze sporo punktów i stanął do walki w biegu dodatkowym o brązowy medal, ale w nim przegrał z Krzysztofem Buczkowskim z GKM Grudziądz. Pytanie, jaki medal by wywalczyła Sparta, gdyby do Ostrowa przyjechał Maciej Janowski, który w sobotę wygrał w Cardiff?

Do Ostrowa pofatygował się za to Bartosz Zmarzlik i to właśnie on w parze z Krzysztofem Kasprzakiem stanął na najwyższym stopniu podium. Duet Stali Gorzów w całym turnieju stracił tylko trzy punkty i z dużą przewagą sięgnął po złoto. Srebro trafiło do żużlowców z Zielonej Góry. Wielkopolskę w finale reprezentowali tylko gospodarze. Ostrowianie na tle wyżej notowanych rywali nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia.