18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park Edukacji Przyrodniczej: Ważki-giganty na poznańskich Podolanach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Anna Solak
Park Edukacji Przyrodniczej na Podolanach
Park Edukacji Przyrodniczej na Podolanach Anna Solak
Kolorowe ważki nadnaturalnych rozmiarów już wkrótce będzie można spotkać na Podolanach. Są atrakcją nowej ścieżki dydaktycznej, którą tamtejsza Rada Osiedla planuje otworzyć 14. października. Będzie nosić nazwę Parku Edukacji Przyrodniczej.

Ważki można spotkać na tablicach informacyjnych, postawionych w pobliżu zbiornika wodnego przy ul. Druskiennickiej na poznańskich Podolanach.

Dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli już od najbliższego poniedziałku będą mogły poznawać tajemnice tutejszych ważek, nietoperzy, ptaków wodnych czy żab, które licznie występują na tym obszarze. Najmłodsi zobaczą tu jak wyglądają ptasie gniazda i profesjonalne domki dla ptaków. Wszystko po to, by w przyszłości móc samemu lub z rodzicami zbudować schronienie dla sikorki lub gila.

– Wystarczy zapoznać się z prawdziwymi ptasimi domkami i wykonać takie same – mówi Elżbieta Sobkowiak, przewodnicząca zarządu osiedla Podolany. W parku znajdzie się też zegar słoneczny, którego wskazówką będą sami zwiedzający. Jest też altana, by spacerujące tu wycieczki mogły odpocząć w naturalnych warunkach i spokojnie omówić to, co zobaczyły.

Data otwarcia parku nie jest przypadkowa. Pomysłodawcy przedsięwzięcia (Rada Osiedla Podolany i Zarząd Zieleni Miejskiej przy współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) oddadzą je do użytku 14. października, w Dzień Nauczyciela.

– Warto w tym dniu dać pracownikom oświaty możliwość przeprowadzenia ciekawych lekcji w środowisku naturalnym, a dzieciom, również w naturalny sposób, ułatwić zdobywanie wiedzy – podkreśla Sobkowiak.

Patronem najnowszego Parku Edukacji Przyrodniczej ogłoszono profesora Leszka Bergera. Poznański biolog, specjalizował się w badaniach żab zielonych, które również będzie można spotkać w tym miejscu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski