Park Wilsona: Na kiermaszu będą promować "Zielony Poznań"

  Park Wilsona: Na kiermaszu będą promować "Zielony Poznań"

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do 20 czerwca można zgłaszać swój udział w konkursie „Zielony Poznań”. Karty zgłoszeniowe oraz regulamin rywalizacji są dostępne w siedzibach rad osiedli, oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta oraz Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, a także na stronie miasta (www.poznan.pl). Zgłoszenia będą przyjmowane także podczas kiermaszu ogrodniczego w parku Wilsona.
  Rywalizacja będzie przebiegać w pięciu kategoriach: zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne, zielone podwórka; balkony, loggie, tarasy i okna; ogrody przydomowe; działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych; pasy zieleni.

  Konkurs podzielono na dwa etapy: osiedlowy i miejski. W pierwszym przedstawiciele rad osiedli oraz PZD ocenią zgłoszone obiekty. Te, które zyskają najwyższą punktację zostaną zakwalifikowane do następnego etapu, w których komisja konkursowa do 3o sierpnia wskaże zwycięzców poszczególnych kategorii.

  Balkon czy ogródek będzie można także zgłosić podczas kiermaszu ogrodniczego, który odbędzie się 7-8 maja, w godz. 10-17 w parku Wilsona (w sąsiedztwie Palmiarni Poznańskiej). Ponadto każdy chętny zaopatrzy się tutaj w kwiaty, krzewy, nawozy, podłoża do roślin czy wydawnictwa fachowe.

  Tradycyjnie w trakcie kiermaszu klienci mogą skorzystać z porad ogrodniczych ekspertów. Pomocą będą służyć instruktorzy z Polskiego Związku Działkowców.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo