Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Parking przy kościele św. Marcina w Poznaniu ma zniknąć. Pojawi się także skwer z punktem widokowym

Igor Chudziński
Igor Chudziński
Tak obecnie wygląda rejon ulicy Wysokiej w Poznaniu.
Tak obecnie wygląda rejon ulicy Wysokiej w Poznaniu. Rada Osiedla Stare Miasto
W miejscu parkingu przy kościele Św. Marcina w Poznaniu ma pojawić się elegancka zabudowa, a przy ul. Piekarach skwerek z punktem widokowym. Zabudowa uzupełniona zostanie także na ul. Wysokiej, a przy ul. Szymańskiego wybudowany zostanie mały skwer. To najważniejsze z założeń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wysokiej. Wkrótce mają rozpocząć się konsultacje społeczne.

17 grudnia ma rozpocząć się drugi etap konsultacji społecznych dotyczący projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wysokiej w Poznaniu.

Poznań: Koziołki zostały ozdobione świątecznymi ubrankami

„Rejon ulicy Wysokiej” to obszar w zasięgu m.in. ulic Święty Marcin, Szymańskiego, Krysiewicza i Piekary, a jego granice obejmują obszar o powierzchni ok. 3,5 ha.

Opracowywany plan znajduje się między obowiązującymi miejscowymi planami, które decyzją Rady Miasta zostały uchwalone w 2020 r.. Mpzp „W rejonie Pasażu Apollo” oraz mpzp „Plac Wiosny Ludów – ulica Wysoka”. Były one istotnymi projektami opracowanymi w celu wytworzenia przestrzeni publicznych i ładu przestrzennego w ważnych miejscach ścisłego centrum Miasta Poznania.

Plan dla rejonu ulicy Wysokiej w Poznaniu: Co się zmieni?

Głównym założeniem projektu planu jest:
– w miejscach gdzie to możliwe, uzupełnienie zabudowy i wnętrz kwartałów,
– wyeksponowanie ciągu pieszego wzdłuż ulicy Wysokiej poprzez częściowe uzupełnienie jej pierzei,
– propozycja zaakcentowania narożnika ulic Święty Marcin i Piekary i uzupełnienia pierzei wzdłuż ulic Piekary,
– propozycja wydzielenia przestrzeni publicznej i stworzenie punktu widokowego przed kościołem przy ulicy Święty Marcin.

- Prace planistyczne dla ul. Wysokiej są naturalną konsekwencją uchwalenia planów sąsiednich, dla pasażu Apollo i placu Wiosny Ludów, co pomoże w stworzeniu atrakcyjnego i alternatywnego do św. Marcina traktu pieszo-rowerowego. To także szansa na uporządkowanie gemeli parkingowej pomiędzy kościołem a ul. Piekary

- mówi Tomasz Dworek, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto. I dodaje: - To będzie spore wyzwanie nie tylko dla projektantów nowego budynku ale też architektów krajobrazu. Należy przypomnieć, że ten fragment miasta mieni się wyniku prac rewitalizacyjnych projektu Centrum. Warto zastanowić się także nad przyszłością ważnego dla poznaniaków szpitala dziecięcego przy Krysiewicza. Zmianami zainteresowani są mieszkańcy tego fyrtla a Rada Osiedla zachęca do włączenia się do dyskusji i przedstawienia swoich potrzeb i wizji miejsca dobrego do życia w centrum miasta.

W rankingu dzielnic Otodom sprawdziliśmy, gdzie mieszkańcy Poznania czują się najmniej bezpiecznie. Ankietowani, a było ich prawie 3300, oceniali prawdziwość zdania: "Mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku". Ocena 1 oznaczała "zupełnie się nie zgadzam", a 7 - "zgadzam się w pełni". Najlepszym z ocen daleko do ideału, a im niżej w rankingu tym gorzej.Przejdź do kolejnego slajdu i sprawdź --->Dzielnice uszeregowane są od tych bardziej bezpiecznych do tych najmniej bezpiecznych.

Oto najbardziej niebezpieczne dzielnice Poznania [RANKING]

Konsultacje społeczne mają potrwać do 5 stycznia 2021 roku. Z uwagi na trwającą pandemię nie jest możliwe zorganizowanie tradycyjnego spotkania z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Materiały informacyjne projektu zostały opublikowane na stronie internetowej Miasta Poznania oraz na stronie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

Opinie do projektu planu zbierane będą pod adresem Miejska Pracownia Urbanistyczna ul. Za Bramką 1 61 – 842 Poznań tel.: 61 639 64 60 fax.: 61 639 64 98 e-mail: [email protected] www.mpu.pl.

Zobacz też:

Mieszkania dwupokojowe cieszą się największym wzięciem wśród kupujących. Ofert nie brakuje zarówno u deweloperów, jak i na rynku wtórnym. Ale tanio nie jest. Kto dysponuje skromnym budżetem, musi z czegoś zrezygnować: albo ograniczyć metraż (zdarzają się 2-pokojowe mieszkania o powierzchni poniżej 30 mkw.), albo wybrać oddaloną od centrum lokalizację. Lokale do kapitalnego remontu kosztują mniej niż te wymagające mniej pracy, ale jeśli doliczy się konieczne nakłady, ich cena nie wydaje się już tak atrakcyjna. Zobacz 10 najtańszych 2-pokojowych mieszkań oferowanych na portalu Otodom-->

TOP 10 najtańszych dwupokojowych mieszkań w Poznaniu. Zobacz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski