Paweł Papke odda stery w PZPS-ie. Kto je przejmie?

  Paweł Papke odda stery w PZPS-ie. Kto je przejmie?

  Łukasz Żaguń

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Papke

  Paweł Papke ©brak

  7 czerwca odbędą się wybory prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. O to stanowisko na pewno nie będzie ubiegać się ponownie Paweł Papke. Kto przejmie zatem stery w PZPS-ie?
  Paweł Papke

  Paweł Papke ©brak

  Kandydatów jest dwóch - Witold Roman i Jacek Kasprzyk. Ten drugi to obecny prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. i wiceprezes Zarządu PZPS do spraw sportu i szkolenia. Na pewno jego atutem jest rekomendacja ze strony obecnego sternika PZPS-u.

  - Jacek kocha siatkówkę, a przy tym jest sprawdzonym i doświadczonym menadżerem, który ma umiejętności, wiedzę i siłę by sprostać nawet największym wyzwaniom.
  To człowiek zgody i kompromisu, dlatego popieram jego kandydaturę i bardzo cieszę się z tej nominacji. W lutym ubiegłego roku obejmując w niełatwym okresie zaszczytną funkcję prezesa PZPS, dzięki wsparciu wielu osób zdołałem zrealizować postawione przed nami zadania. Związek jest w dobrej kondycji sportowej, organizacyjnej i finansowej. Jednocześnie deklaruję, że jestem gotów nadal służyć naszej dyscyplinie w roli, którą wskażą mi delegaci podczas czerwcowych wyborów - powiedział Paweł Papke, prezes zarządu PZPS.

  Do pracy na stanowisku sternika Polskiego Związku Piłki Siatkowej rwie się również sam Kasprzyk, który już ma nawet koncepcję swojej pracy. - W trakcie swojej wieloletniej pracy niejednokrotnie przekonałem się, że w siatkówce nic łatwo nie przychodzi, to jest walka i każdy punkt trzeba wydrzeć przeciwnikowi. Teraz nas, jako związek czeka ciężka praca o to, aby polscy siatkarze stanowili silną reprezentację podczas igrzysk olimpijskich w 2020 roku w Tokio, a także w późniejszych latach.

  Na Japonię mamy plan, który zaczniemy realizować jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk w Rio - podkreśla Kasprzyk. O stanowisko prezesa PZPS-u ubiega się też Witold Roman. Obecnie pełni on funkcję członka zarządu PZPS-u. W przeszłości był też wiceprezesem narodowej federacji. Wybory nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbędą się w 7 czerwca br. podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów PZPS. Dodajmy również, że Paweł Papke, który nadal pełni funkcję prezesa PZPS-u, schedę przejął po Mirosławie P. w lutym 2015 roku, po tym jak uprzedniemu sternikowi siatkarskiej centrali postawiono poważne zarzuty korupcyjne.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl