MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Perspektywy 2022: najlepsze licea i technika w Wielkopolsce są już znane. Zobacz najnowszy ranking Perspektyw [ZDJĘCIA i WIDEO]

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Wielkopolski Ranking Liceów i Techników Perspektyw to nie tylko podsumowanie całorocznej pracy uczniów i nauczycieli szkół średnich. Stanowi pomocne narzędzie dla ósmoklasistów w wyborze wymarzonej szkoły średniej.Zobacz zdjęcia z uroczystej gali Perspektywy 2022 na UAM --->
Wielkopolski Ranking Liceów i Techników Perspektyw to nie tylko podsumowanie całorocznej pracy uczniów i nauczycieli szkół średnich. Stanowi pomocne narzędzie dla ósmoklasistów w wyborze wymarzonej szkoły średniej.Zobacz zdjęcia z uroczystej gali Perspektywy 2022 na UAM --->Robert Woźniak
Znamy najlepsze licea i technika w Wielkopolsce! Już po raz 24. Perspektywy przygotowały Wielkopolski Ranking Liceów i Techników. Jego wyniki ogłoszono 11 stycznia 2022 roku na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dzień przed ogólnopolską galą. Które licea i technika są najlepsze w regionie?

Ranking Perspektywy 2022

Wielkopolski Ranking Liceów i Techników Perspektyw to nie tylko podsumowanie całorocznej pracy uczniów i nauczycieli szkół średnich. Stanowi pomocne narzędzie dla ósmoklasistów w wyborze wymarzonej szkoły średniej.

W rankingu Perspektyw szkoły są oceniane za pomocą trzech kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyników egzaminów zawodowych w technikach.

– Organizując pracę, ofertę edukacyjną, podejmując pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami, mieli na względzie, że doświadczenia, wiedza i umiejętności powinny służyć innym. Tym działaniom edukacyjnym, które mają miejsce w szkołach, przyświecać powinna szlachetna idea - dobrej, mądrej i szlachetnej szkoły

– zwróciła się do zgromadzonych nauczycieli wicekurator oświaty, Aleksandra Kuź.

Zobacz też: Wielkopolski Ranking Liceów i Techników Perspektyw

od 16 lat

Perspektywy 2022: najlepsze technikum w Wielkopolsce

Już po raz jedenasty Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu zajęło pierwsze miejsce w tym prestiżowym zestawieniu.

– Ponieważ mamy korzenie kolejowe, dobrze być lokomotywą wielkopolskiej oświaty

– powiedział Ryszard Pyssa, dyrektor zwycięskiego technikum.

Tuż za nim znalazło się Technikum Łączności (Zespół Szkół Łączności im. M. Kopernika) w Poznaniu oraz Technikum nr 1 (Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolski) we Wronkach.

Czytaj więcej:

Perspektywy 2022: najlepsze liceum w Wielkopolsce

Także po raz wtóry, najlepszym liceum w rankingu Perspektyw zostało II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

– Nie jest łatwo prowadzić w dzisiejszych czasach i stwarzać warunki dla wszechstronnego rozwoju uczniów – mówi Małgorzata Dembska, dyrektorka zwycięskiego w regionie liceum. Tłumaczy, że chociaż dorośli są odpowiedzialni za los młodzieży, to nigdy nie osiągną sukcesu, jeśli będą działać samotnie. Do tego potrzeba bardzo dobrych nauczycieli o wszechstronnych kompetencjach, a także zaangażowanych sercem, którzy chcą uskrzydlać uczniów.

W Wielkopolskim Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022, w kategorii liceów na podium znalazły się także: na drugim miejscu VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i na miejscu trzecim LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Czytaj więcej:

UAM i Perspektywy

Dzięki wtorkowemu wydarzeniu władze uczelni mają szansę poznać nowe preferencje młodzieży, aby odpowiednio wcześniej zmodernizować ofertę dydaktyczną. UAM jest Partnerem Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2022 oraz partnerem i organizatorem Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

– Chcemy utrzymywać więź ze szkołami średnimi, które przygotowują przyszłych studentów. Studentów, których potem my szykujemy do wypełniania różnych ról w dorosłym życiu zawodowym i społecznym

– mówił podczas gali prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas. – Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy pozyskamy studentów, którzy będą wypełniać swoje obowiązki na możliwie najwyższym poziomie – dodał.

Sam Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, gdzie odbyła się wielkopolska gala, prężnie współpracuje z krajowymi szkołami – ma podpisanych ponad 30 umów bilateralnych z placówkami oświatowymi, nie tylko w województwie. Wydział współorganizuje także wiele projektów dla szkół ponadpodstawowych, jak debaty oksfordzkie, czy olimpiady przedmiotowe.

Zobacz zdjęcia z gali Wielkopolski Ranking Liceów i Techników Perspektyw 2022 na WNPiD UAM w Poznaniu:

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski