Peter Prevc poleciał po tytuł mistrza świata [ZDJĘCIA]

(p)
...na szczęście nic mu się nie stało. Wywrócił się po skoku na 240. metr i zajął ostatecznie 4. pozycję. Kerstin Joensson
Słoweniec jest niekwestionowanym królem tego sezonu. Lider Pucharu Świata po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni teraz sięgnął w Tauplitz/Bad Mitterndorf po tytuł mistrza świata w lotach narciarskich. Przy okazji pobił - po raz drugi w ten weekend - rekord skoczni Kulm. W sobotę doleciał do 244. metra - miejsca, gdzie wielu jego konkurentów bałoby się lądować.

Dzięki tej próbie Peter Prevc odzyskał prowadzenie w zawodach i zapewnił sobie złoto. Norweg Kenneth Gangnes, który prowadził po dwóch seriach rozegranych w piątek, też skoczył nieźle - 238,5 - ale otrzymał słabe noty za brak telemarku przy lądowaniu. Szansy na odrobienie strat już nie dostał. Czwarta, finałowa seria została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru. Słoweniec pokonał go o 3,3 punktu.

Brązowy medal zdobył Austriak Stefan Kraft.

Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki. Skoczek z Szaflar zajął bardzo przyzwoite 15. miejsce. W konkursie trzykrotnie przekroczył granicę dwustu metrów. W sobotę uzyskał 206,5 m, tylko półtora metra gorzej od swojego rekordu życiowego pobitego w piątek.

Stefan Hula był 21., a Klemens Murańka 26.

W niedzielę konkurs drużynowy. Początek o godz. 14.15.

Materiał oryginalny: Peter Prevc poleciał po tytuł mistrza świata [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska