mgs
Argentyna - Wenezuela
Argentyna - Wenezuela Elise Amendola
Niespodzianki nie było i zgodnie z przewidywaniami reprezentacja Argentyny w ćwierćfinale Copa America 2016 pokonała Wenezuelę 4:1. Albicelestes tym samym pewnie awansowali do półfinału rozgrywek.

Argentyńczycy objęli prowadzenie w tym spotkaniu już w 8. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Gonzalo Hiugain, który w 29. minucie zdobył kolejną bramkę na 2:0. Po przerwie dla wicemistrzów świata gole strzelali Lionel Messi w 60. minucie oraz Eric Lamela w 72. minucie. Honorową bramkę dla Wenezuelczyków zapisał na swoim koncie Jose Salomon Rondon.

Warto także wspomnieć, że Lionel Messi dzięki zdobytej bramce jest bliski wyrównania rekordu Gabriela Batistuty jeśli chodzi o najwięcej strzelonych goli w reprezentacji Argentyny. Napastnik Barcelony ma ich na koncie 54, a do swojego poprzednika brakuje mu już tylko dwóch trafień.

W półfinale rozgrywek Argentyna zagra z gospodarzami, reprezentacją USA w nocy z wtorku na środę o godzinie 3:00.

Argentyna - Wenezuela 4:1

Bramki: 8' Higuaín, 29' Higuaín, 60' Messi, 72' Lamela – 71' Rondón

Kartki: 28' Gaitán – 7' Seijas, 52' Ángel, 64' Figuera, 78' Rondon

Argentyna: Romero – Mercado, Otamendi, Ra. Funes Mori, Rojo, Augusto Fernández, Mascherano, Banega (81' Biglia), Messi, Higuaín (74' Agüero), Gaitán (68' Lamela).

Wenezuela: D. Hernández – Alex González, Ángel, Vizcarrondo, Feltscher, Guerra, Rincón (85'' J. M. Velázquez), Figuera, Seijas (58' Añor), Rondón, Josef Martínez (81' Del Valle).

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Pewna wygrana Argentyny z Wenezuelą. Messi i spółka powalczą o finał [ZDJĘCIA, WIDEO] - Gol24