Pewna wygrana ostrowian w meczu z Polpharmą Starogard w PLK

Tomasz Ochońko (w ciemnym stroju) zdobył dla BM Slam Stali w sobotnim meczu 4 punkty Fot. Archiwum PLK
Na zakończenie roku koszykarze BM Slam Stali Ostrów pewnie ograli we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański 95:73. Podopieczni Emila Rajkovica po sobotnim pojedynku zajmują ósme miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki z bilansem spotkań 7:6.

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego przebiegał pod dyktando gospodarzy. Zmotywowani zawodnicy BM Slam Stali Ostrów grali bardzo skutecznie, przede wszystkim w strefie podkoszowej. Adam Łapeta efektownie kończył błyskotliwie akcje swoich kolegów. Gdy podopieczni Milijii Bogicevića "uszczelniali" obronę, to trafiali obwodowi Stali. W efekcie po pięciu minutach gospodarze prowadzili 14:7. Po czasie wziętym przez Bogicevića Polpharma "wróciła" do gry – serbscy środkowi (Bojić oraz Milovanović) potrafili doprowadzić do stanu 20:16 dla Stali. Od tego momentu na parkiecie rządzili jednak gospodarze. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:16.

Potem przewaga ostrowian nie była już zagrożona. Goście doprowadzili jedynie w trzeciej kwarcie do stanu 50:39. Goście zanotowali wtedy serię strat. Stal odzyskała animusz i wszystko wróciło do „normy”. Ostatecznie gospodarze wygrali 95:73.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polpharma Starogard Gdański 95:73 (26:16, 20:14, 21:24, 28:19)