PGA 2018: Studenci pokażą grę o Powstaniu Wielkopolskim na...

  PGA 2018: Studenci pokażą grę o Powstaniu Wielkopolskim na Poznań Game Arena

  BLD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Makieta
  1/6
  przejdź do galerii

  Makieta ©Studio Hejka

  Podczas Targów Poznań Game Arena zaprezentowana zostanie gra komputerowa "Ku zwycięstwu", która uświetni obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego.
  Grę "Ku zwycięstwu" stworzyła pięcioosobowa grupa studentów i studentek specjalności archiwistyka i zarządzanie dokumentacją na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę nad grą rozpoczęły się w ubiegłym roku. Fabuła gry, która została osadzona na przełomie XIX i XX wieku, opiera się na autentycznych wydarzeniach historycznych, w których udział bierze postać fikcyjnego bohatera wydarzenia.
  Scenariusz składa się z trzech części: kupna Zakopanego przez Władysława Zamoyskiego, sporu o tereny Morskiego Oka i przyłączenie go do ziem polskich, udziału Polaków w I wojnie światowej, wybuchu i przebiegu Powstania Wielkopolskiego.

  Czytaj też: Gra Ku zwycięstwu. Studenci z Poznania tworzą grę komputerową o Powstaniu Wielkopolskim [ZDJĘCIA]

  Projekt "Ku zwycięstwu" opiera się na technologii 2D. Jest to przygodowa gra akcji o rysunkowej oprawie graficznej, w której będą się znajdować zarówno elementy zręcznościowe, jak i przygodowe. Klimat "Ku Zwycięstwu", jak twierdzą twórcy, ma przypominać popularną grę "Valiant Hearts", której fabuła została stworzona na podstawie listów żołnierzy walczących w I wojnie światowej.

  "Ku Zwycięstwu" ma być dostępna dla wszystkich graczy za darmo. Niedługo pojawi się na najbardziej popularnej wśród graczy platformie Steam. Grę finansowo i merytorycznie wsparła Fundacja Zakłady Kórnickie, fundusze poznańskim studentom udało się też pozyskać z rządowego programu "Niepodległa"

  Podczas Poznań Game Arena gra zostanie zaprezentowana w pawilonie 5A.

  Więcej o PGA w artykule: PGA 2018 startuje już w piątek. Ile kosztują bilety? Jak dojechać? Co zawiera program? Kiedy jest cosplay?

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię

  Zobacz też:

  Finał konkursu Cosplay na PGA 2017 - zobacz wideo:


  POLECAMY:  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo