• Lukas Podolski – 3
      • Daisuke Yokota – 4
      • Anthony van den Hurk – 3 (Szymon Włodarczyk – 3)
    • Górnik Zabrze z kolei znajduje się nad kreską - 15 lokata z dorobkiem 28 punktów. Nieudany ponowny debiut Jana Urbana w roli trenera Górnika Zabrze.

• Ależ seria i ależ awans w tabeli Piasta. 5 meczów bez porażki i gliwiczanie wędrują na 8. lokatę w tabeli.

• Koniec meczu! Wystarczyła jedna bramka! Trzy punkty dla Piasta Gliwice.

• Michael Ameyaw ogląda żółtą kartkę.

• Aleksander Paluszek ogląda żółtą kartkę.

• Niezły rajd Daisuke Yokoty. Japończyk zatrzymany, zaczną Zabrzanie z autu.

• Imponujące ataki Górnika. Goście coraz śmielsi w swoich poczynaniach.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Wchodzi Jorge Felix, w jego miejsce Jakub Holubek.

• Dobry fragment Górnika. Atak za atakiem. Być może zaraz padnie gol na wagę remisu.

• Damian Rasak opuszcza murawę. W jego miejsce Kanji Okunuki.

• Żółtą kartkę ogląda Damian Rasak za faul na strzelcu bramki Grzegorzu Tomasiewiczu.

• Oberwał Michael Ameyaw w starciu z rywalem. Sędzia jednak nie gwiżdże, gramy dalej.

• Zmiana w drużynie Piasta. Zszedł Michał Chrapek, w jego miejsce Michał Kaput.

• Ucierpiał teraz Grzegorz Tomasiewicz w starciu z Norbertem Wojtuszkiem. Chwila przerwy w grze.

• Kupa szczęścia po stronie Górnika - zagranie piłkarzy Piasta z prawej strony, ale do nikogo. Wystarczyło dołożyć nogę i byłoby 2:0.

• Zmiana w drużynie Piasta - zszedł Kamil Wilczek. W jego miejsce Alex Sobczyk.

• Ależ to źle skończyli piłkarze Górnika. Erik Janża przeciągnął dośrodkowanie i od bramki zacznie Piast.

• Już czwarta zmiana w drużynie Górnika. Rafała Janickiego zastąpił młodzieżowiec, Aleksander Paluszek.

• Imponująca próba Daisuke Yokoty. Pomocnik Górnika wywalczył rzut rożny.

• Górnik z szansą na atak, jednak Norbert Wojtuszek nieudanie podał w pole karne. Piłka wybita.

• Próbował przedrzeć się flanką Alexandros Katranis, ale obrońca Piasta zatrzymany. Piłka dla Górnika.

• Górnik przy piłce. Zabrzanie próbują zbudować atak.

• Ależ sytuacja dla Piasta! Jakub Czerwiński głową, ale obok słupka Górnika. Świetny timing obrońcy gospodarzy.

• Przekroczył przepisy teraz Kamil Wilczek. Zaczną goście.

• Mogli zagrozić teraz przyjezdni - niewiele brakło i strzał Daniego Pacheco znalazłby się w sieci. Zacznie Piast od bramki.

• Richard Jensen na ławce - w jego miejsce Norbert Wojtuszek. To trzecia zmiana Jana Urbana wraz z rozpoczęciem drugiej połowy.

• Anthonego van den Hurka zamienił z kolei Szymon Włodarczyk.

• W miejsce Borisa Sekulica pojawił się Robert Dadok.

• Zaczynamy drugą część meczu.

• Koniec I części meczu. Piast 1, Górnik 0.

• Zwija się z bólu Arkadiusz Pyrka.

• canal+

• Próbował teraz nabrać sędziego Jorge Felix. Hiszpan padł, ale arbiter nakazał mu wstać - gramy dalej.

• I znów Alexandros Katranis! Strzał głową, obronił bramkarz Górnika.

• Ależ było teraz groźnie! Uderzał z rzutu wolnego Alexandros Katranis. Bramkarz Górnika z problemami obronił, ale blisko byli piłkarze Piasta czekający na dobitkę.

• Dani Pacheco obejrzał żółtą kartkę.

• Zabrakło dokładności. Nieudana piłka do Michała Chrapka i zaczną piłkarze z Zabrza z autu.

• Zakotłowało się pod bramką Piasta. Akcję przerwał gwizdek sędziego. Spalony.

• Niezła akcja Piasta - dogranie w pole karne i centymetrów brakowało Kamilowi Wilczkowi. Rafał Janicki głową na rzut rożny.

• Urwał się flanką Lukas Podolski. Niemiec wywalczył rzut rożny.

• Kamil Wilczek teraz z ciekawą indywidualną próbą. Jego dogranie jednak niecelne, ale trzeba podkreślić jego zaangażowanie w walce o piłkę.

• To Górnik jest teraz przy piłce. Piast zamknięty na własnej połowie.

• Fatalnie teraz Michael Ameyaw. Była szansa na kontrę, ale pomocnik właściwie oddał piłkę rywalom niedokładnym podaniem.

• Piłkarze Górnika doszli do głosu. Goście spróbowali teraz wrzutki w pole karne, piłka wybita i mamy aut.

• Alexandros Katranis się podniósł. Gramy dalej.

• Ucierpiał teraz Alexandros Katranis. Obrońca Piasta zwija się z bólu leżąc na murawie.

• Górnik próbuje rozegrać od tyłu. Piłka w posiadaniu obrońców.

• Świetna teraz szansa dla Piasta, ale zmarnowana okazja z kontry. Piłkę stracił Dani Pacheco, ale Kamil Wilczek uderzył wprost w bramkarza.

• Kontra Górnika zatrzymana. Daisuke Yokota złapany za rękę i słyszymy gwizdek sędziego.

• Dobranie pod bramkę Górnika, ale nie domknął tego Michael Ameyaw.

• Akcja skrzydłem - Arkadiusz Pyrka znalazł podaniem na lewej stronie Alexandrosa Katranisa, ten uderzył, piłka jednak odbiła się od obrońcy Górnika i wykorzystał to Grzegorz Tomasiewicz. Przytomny strzał pomocnika. 1:0.

• I mamy bramkę! Grzegorz Tomasiewicz z trafieniem!

• Zdecydował się na strzał Grzegorz Tomasiewicz. Piłka jednak obok bramki Górnika.

• Piast cały czas w ataku. Wypuszczona piłka w wykonaniu Michała Chrapka padła łupem bramkarza.

• Boris Sekulić przekroczył przepisy. Zacznie Piast z rzutu wolnego.

• Ależ huknął Michał Chrapek. Z problemami, ale obronił bramkarz Górnika.

• Odnotujmy - pierwszy strzał w meczu. Niecelne uderzenie Kamila Wilczka.

• I rozpoczęliśmy. Zaczęli piłkarze Piasta Gliwice.

• canal+

• Już za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

• Gliwiczanie utrzymują ostatnio wysoką dyspozycję. W ostatnich czterech spotkaniach zdobyli dziesięć punktów, ale nie uciekli zbyt daleko od strefy spadkowej.

• W ligowej tabeli Górnik zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową, ale jego strata do dziesiątego Piasta wynosi tylko dwa punkty. Wrześniowy mecz w Zabrzu zakończył się remisem 3:3, mimo że Piast w 14. minucie prowadził 2:0, a gospodarze ustalili wynik w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

• Jan Urban po dziewięciu miesiącach wrócił na stanowisko trenera Górnika. W przerwie na mecze reprezentacyjne przyjrzał się swoim podopiecznym nie tylko na treningach, ale również podczas gry kontrolnej. Zabrzanie pokazali się w niej z jak najlepszej strony pokonując Raków Częstochowa 3:1.

• Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Drugi debiut trenerski Jana Urbana w roli szkoleniowca Górnika. Pierwszy gwizdek już za pół godziny.