Piast Gliwice - Lech Poznań 1:1. Rezerwowy Paweł Tomczyk uratował remis dla Kolejorza [RELACJA, ZDJĘCIA]

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:1Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:1Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Lucyna Nenow
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:1. Kolejorz czeka już siedem miesięcy na wyjazdowe zwycięstwo. W Gliwicach w pojedynku z Piastem też nie udało mu się wygrać, choć trener gospodarzy Waldemar Fornalik oszczędzał na mecze pucharowe kilku podstawowych graczy. Poznańską Lokomotywę można pochwalić za to, że był aktywny, sporo strzelał, miał zdecydowanie lepsze statystyki niż gliwiczanie. Był jednak za mało konkretny, by te liczby zamienić na trzy punkty. Piast też miał swoje okazje, ale fatalnie pudłował Parzyszek.

W pierwszej odsłonie goście byli tylko groźni po stałych fragmentach gry. Piast, który gola zdobył już w 6 minucie po strzale głową Jorge Feliksa, kontrolował wydarzenia na boisku. Podopieczni Dariusza Żurawia, byli zbyt chaotyczni i ułatwiali gospodarzom skuteczne interwencje.

Lech co prawda od razu ruszył do odrabiania strat, ale pod bramką Piasta grał bardzo nerwowo. Po dośrodkowaniach z rzutów rożnych świetne okazje mieli Crnomarković, Muhar oraz Jóźwiak, ale nie potrafili celnie strzelić z kilku metrów. Mało widoczny w tym fragmencie był Tiba, na pozycji środkowego napastnika nie radził sobie Amaral. Także na skrzydłach Kolejorz nie potrafił stworzyć sobie przewagi. Pozycjami zmieniali się Jóźwiak z Puchaczem, ale nawet gdy udało im się dośrodkować, piłka trafiała pod nogi obrońców gospodarzy.

Sprawdź też:

Lech był częściej w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. O frustracji Amarala świadczył jego strzał z nieprzygotowanej pozycji, wysoko ponad bramką. Znacznie groźniejsze były dośrodkowania Piasta. Gdyby trochę lepiej ustawiony celownik miał Parzyszek, Kolejorz przegrywałby znacznie wyżej.

Lech Poznań rozpoczął nowy sezon PKO Ekstraklasy wyjazdowym starciem w Gliwicach. Kolejorz zremisował z Piastem 1:1. Na trybunach pojawiło się prawie 800 fanów Poznańskiej Lokomotywy. Zobacz zdjęcia kibiców z Poznania.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Kibice Lecha Poznań na meczu z Piastem Gliwice 1:1. Prawie 8...

Najlepszy napastnik mistrzów Polski po przerwie zmarnował okazję, której nie miał prawa zepsuć. Patryk Sokołowski zatańczył sobie z lechitami, którzy nie byli w stanie odebrać mu piłki i mocno strzelił na bramkę. W ostatniej chwili poznaniakom udało się zablokować to uderzenie, ale odbita piłka spadła pod nogi zupełnie niepilnowanego Parzyszka, który tylko trącił ją w stronę... Mickeya van der Harta.

Sprawdź też: Piast Gliwice - Lech Poznań. Tak relacjonowaliśmy na żywo

Ta sytuacja obudziła Kolejorza. Poznaniacy przede wszystkim zaczęli grać szybciej i z większą determinacją. Doskonałą sytuację do wyrównania miał Tymoteusz Puchacz. Jego groźny strzał z lewej nogi trudem obronił Frantisek Plach!

Od 77 minuty poznaniacy grali z przewagą jednego zawodnika. Rozpędzonego Kamila Jóźwiaka, który wychodził sam na sam z Frantiskiem Plachem powalił Tomas Huk i sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartkę.

Pięć minut później był już remis. Rezerwowy Paweł Tomczyk świetnie wystartował do prostopadłego podania Darko Jevticia i z bliska strzelił między nogami Frantiska Placha.

Lech nadal atakował, ale drugiej bramki nie był w stanie zdobyć i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Lech Poznań: Piotr Rutkowski tłumaczy, dlaczego nie stawia w...

Piątkowym meczem Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok rozpoczyna się kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie. Piłkarze Lecha Poznań inaugurują rozgrywki w sobotę w Gliwicach, gdzie o godz. 20 zmierzą się z Piastem. W ekstraklasie, która występuje pod nową nazwą (poprzednio Lotto Ekstraklasa) zapowiada się nadzwyczaj ciekawa rywalizacja. W letniej przerwie w klubach doszło do wielu zmian. Zobacz w galerii aktualne zdjęcia wszystkich zespołów oraz składy w jakich będą prezentować się w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 ---->

Startuje PKO BP Ekstraklasa. Skład Lecha i innych drużyn. Zo...