Pięciosetowy horror w Murowanej Goślinie! KS przegrał, ale w ciągu siedmiu dni zdobył cztery punkty!

Beata Pawlicka z KS "trzymała" wynik w piątym secie
Beata Pawlicka z KS "trzymała" wynik w piątym secie Fot. Grzegorz Dembiński
Siatkarki KS w ciągu siedmiu dni rozegrały aż trzy pięciosetowe pojedynki. Dwa z nich wprawdzie przegrały, ale zdobycie czterech punktów w starciach z groźnymi przeciwnikami mogą traktować jako dobrą trampolinę do kolejnych meczów I ligi.

Pierwszy set rozpoczął się od trudnych zagrywek Katarzyny Brydy. Za sprawą byłej zawodniczki Budowlanych Łódź torunianki wyszły na prowadzenie 8:1. Wydawało się, że przyjezdne rozniosą KS w trzech krótkich setach. Tym bardziej, że druga partia zaczęła się od prowadzenia gości 4:0. Tymczasem trener KS, Piotr Sobolewski, zachował zimną krew. Wziął czas i po nim jego dziewczyny wreszcie zaczęły grać swoją siatkówkę. Sygnał do ataku dała Katarzyna Siwek, która regularnie przebijała się przez blok rywalek. Pozostałe zawodniczki poprawiły zagrywkę i przyjęcie. To wystarczyło do wygrania nie tylko drugiego seta, ale również trzeciego, w którym sporo punktów miejscowe zdobyły blokiem.

W czwartej odsłonie piątkowego spotkania goślinianki jednak spoczęły na laurach, tak jakby uznały, że zdobycie punktu było dla nich planem maksimum. Znów na początku seta wypunktowała je zagrywką Bryda i przy stanie 2:8 stało się jasne, że kibice będą świadkami tie-breaka.

W decyduąjącym secie dobrze zagrała Beata Pawlicka. Gospodynie prowadziły 12:10, ale ostatnie słowo należało do torunianek, a zwłaszcza do Marleny Pleśnierowicz (byłej zawodniczki Energetyka Poznań), która w decydującym momencie zaserwowała asa.

KS Murowana Goślina – Budowlani Toruń 2:3 (18:25, 25:22, 25:22, 14:25, 13:15)

KS: Sobolewska, Stroiwąs, Grocholewska, Pawlicka, Siwek, Tomsia, Elko (libero) oraz Kucharska, Janicka, Kiestrzyńska.