Pierwsza bramka Kamila Joźwiaka w Championship. Były piłkarz Lecha Poznań trafił dla Derby County w meczu ze Swansea

Kamil Jóźwiak dość długo czekał na pierwszą bramkę w lidze angielskiej, ale w końcu się doczekał Lukasz Gdak
Były pomocnik Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak, w swoim piętnastym występie w EFL Championship zdobył pierwszą bramkę dla swojego nowego klubu. 22-letni piłkarz Derby County trafił do siatki wyżej notowanej ekipy Swansea City, a mecz zakończył się zwycięstwem Baranów 2:0.

Popularny "Józek" wpisał się na listę strzelców w 37 min. Wcześniej wynik spotkania otworzył jego kolega z drużyny, Colin Kazim-Richards (4 minuta).

Prowadzenie "Baranów" do przerwy 2:0 w starciu z wyżej notowanymi Łabędziami było niespodzianką, bo gospodarze przed tą kolejką byli w strefie spadkowej, a rywale zajmowali miejsce czwarte, czyli w czołówce tabeli. Kamil Jóźwiak opuścił boisko w 90. minucie meczu.

Dokąd zmierza Lech Poznań? Szukamy odpowiedzi z Piotrem Reissem

Dla reprezentanta Polski zdobycie bramki to wyjątkowy moment, bo dotychczas mimo regularnych występów, mógł się pochwalić jedynie jedną asystą. Warto dodać, że od pierwszej minuty w ekipie Derby grał także inny były piłkarz Kolejorza, a mianowicie Krystian Bielik, którego trener Wayne Ronney (w protokole wpisany jest Liam Rosenior, bo legendarny angielski piłkarz nie ma licencji) wystawił na środku pomocy. Środkowy pomocnik został nawet piłkarzem meczu. Na cztery ostatnie mecze Krystian Bielik został trzy razy wybrany najlepszym graczem Derby. Świetny powrót po kontuzji.

WAGs Lecha Poznań Trzeba przyznać, że piłkarze Kolejorza mają gust! Zobaczcie, czyje serca udało im się podbić. Oto ich żony i partnerki. Kliknijcie tutaj i przejdźcie dalej --->